Ergo Hestia o ubezpieczeniach AC

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kolo.ratunkowe.01.250x167Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Ergo Hestii wynika, że jedynie 27 proc. właścicieli samochodów decyduje się na ubezpieczenie autocasco. Oznacza to, że po kolizji z własnej winy aż 7 na 10 polskich kierowców musi naprawiać auto na własny koszt.

Mimo nieznacznego wzrostu zainteresowania ubezpieczeniami AC w ubiegłym roku, nadal nie są one popularne. W 2012 r. jedynie 27 proc. właścicieli pojazdów zdecydowało się w na zakup autocasco, w 2011 r. natomiast 26 proc.

41 proc. respondentów, którzy nie zdecydowali się na ubezpieczenie AC, przyznało, że głównym powodem była zbyt wysoka składka.

Wielu kierowców w ogóle nie rozważa zakupu ubezpieczenia AC, z góry zakładając, że jest ono zbyt drogie. Ale wiele zależy od tego, jaki wariant AC wybierzemy” – mówi Robert Tomaszewski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Indywidualnych Ergo Hestii.

Jedynie 3 proc. respondentów wymieniło wśród powodów zakupu polisy ryzyko małej stłuczki czy obcierki na parkingu. Tymczasem drobne szkody stanowią 70 proc. wszystkich zdarzeń.

Aż 52 proc. badanych przez TNS Polska, którzy zadeklarowali objęcie swojego samochodu ubezpieczeniem AC, przyznało, że ubezpieczyło samochód ze względu na ryzyko kradzieży.

AC warto dobrać do stylu jazdy i potrzeb kierowcy. Inne powody do zakupu będzie miała firma, a inne motywacje – rodzina z dziećmi” – dodaje Robert Tomaszewski.

Źródło: PIU