EGB Investments S.A. wyróżniona przez Ministra Skarbu Państwa

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

egb.investments.s.a.250xEGB Investments S.A. znalazła się po raz drugi w finale Konkursu Złota Strona Emitenta i otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi, prowadzoną poprzez stronę internetową.

Rozstrzygnięcie plebiscytu i wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca podczas V Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG.

Złota Strona Emitenta to już szósta edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Jego celem jest wyłonienie najlepszych serwisów relacji inwestorskich w 5 różnych kategoriach. W zakończonym na początku kwietnia II etapie konkursu, Jury dokonało oceny 57 witryn internetowych i wyłoniło 15 nominatów. EGB Investments S.A. znalazła się w ścisłej finałowej trójce za najlepszy serwis relacji inwestorskich w kategorii spółek notowanych na rynku NewConnect. Ponadto w tym roku po raz drugi w Konkursie przyznana została Nagroda Specjalna Ministra Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi prowadzoną poprzez stronę internetową. W tegorocznej edycji nagrodę otrzymała EGB Investments S.A.

matela.krzysztof.03.150Znalezienie się wśród finalistów Konkursu Złota Strona Emitenta i zdobycie Nagrody Specjalnej Ministra Skarbu Państwa to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że nasza komunikacja z inwestorami została uznana za rzetelną i skuteczną oraz że mogliśmy znaleźć się w tak szacownym gronie nagrodzonych spółek” – mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A. „Dodatkowo po raz drugi z rzędu osiągnęliśmy najlepszy wynik w pierwszym etapie konkursu, w którym ocenianych było 854 serwisów relacji inwestorskich” – dodaje.

EGB Investments S.A., dbając o potrzeby inwestorów i akcjonariuszy, wprowadziła w ostatnim czasie szereg modyfikacji w ramach sekcji „Relacje Inwestorskie” w swoim serwisie korporacyjnym. Rozszerzony został zakres publikowanych informacji, m.in. udostępniono uaktualniany co kwartał dokument Fact Sheet oraz historię zmian akcjonariatu Spółki, wprowadzona została zaawansowana wyszukiwarka, pozwalająca jeszcze łatwiej dotrzeć do poszukiwanych treści, a także udoskonalona została funkcjonalność kalendarium, prezentującego aktualny harmonogram publikacji raportów. Dodatkowo wprowadzony został podział publikowanych informacji (m.in. raportów, prezentacji wyników finansowych, komunikatów prasowych) na lata, pozwalający na łatwe przeszukiwanie treści na stronie.

Strony internetowe spółek giełdowych w konkursie zostały przeanalizowane pod względem jakości komunikacji z inwestorem za pośrednictwem internetu, zawartości informacyjnej strony oraz użyteczności serwisu. W bieżącej edycji dodane zostały nowe kryteria: punkty można było zdobyć za umieszczenie na stronie spółki wykresów notowań, prezentacji inwestorskich i komunikatów prasowych oraz najważniejszych danych finansowych publikowanych w pliku do edycji.

Źródło: EGB Investments S.A.