EFL i EnergiaPort proponują firmom panele słoneczne w leasingu 103%

EFL i EnergiaPort proponują firmom panele słoneczne w leasingu 103%
Źródło: EFL
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
EFL, jeden z największych leasingodawców w Polsce, i EnergiaPort, firma specjalizująca się w budowie instalacji fotowoltaicznych, przygotowali ofertę finansowania kompleksowych instalacji fotowoltaicznych. Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa mogą kupić panele słoneczne o mocy 25 kWp lub 50 kWp w leasingu 103%.

Z oferty EFL i EnergiaPort mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalację fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy. Panele słoneczne mogą być zamontowane na dachach budynków bądź na gruncie.

Leasingobiorcy mogą skorzystać z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy.

Moc pojedynczej instalacji przygotowanej przez EnergiaPort może wynosić 24,64 kWp lub 49,72 kWp. Dostawca zapewnia także montaż, zgłoszenie do zakładu energetycznego, rozruch instalacji, serwis gwarancyjny na montaż oraz produkty, w tym gwarancję liniową mocy.

103% na okres 48 miesięcy

EFL proponuje leasing operacyjny 103% na okres 48 miesięcy przy atrakcyjnej wpłacie początkowej.

Leasingobiorcy mogą skorzystać z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuję wymagane standardowo dokumenty finansowe.

Czytaj także: Raport EFL: w praktyce 83 proc. firm podchodzi do zielonych inwestycji z rezerwą, w teorii niemal wszystkie je doceniają

‒ Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców nie korzysta jeszcze z fotowoltaiki. Z naszego najnowszego raportu „Zielona energia w MŚP. Pod lupą” wynika, że takie instalacje ma zamontowane tylko 4 proc. firm.

Optymistyczniej zapowiada się przyszłość́, gdyż biznes z energią słoneczną planuje prowadzić 8 proc. przedsiębiorstw, a w przypadku samych średnich firm nawet 30 proc. Dla takich podmiotów, ale i dla tych jeszcze niezdecydowanych, przygotowaliśmy wspólnie z EnergiaPort ofertę, w ramach której klient otrzyma kompleksowy system i jego finansowanie.

Bo jak wskazują wyniki naszego badania, trzy największe bariery powstrzymujące MŚP przed decyzją o słonecznej inwestycji są związane ze stroną finansową inwestycji. Liczymy, że takie ekonomiczne rozwiązanie umożliwi wielu podmiotom korzystanie z energii słonecznej i dołączenie do grona EKOodpowiedzialnych – powiedział Wojciech Przybył, Członek  Zarządu EFL.

Trzy największe bariery powstrzymujące MŚP przed decyzją o słonecznej inwestycji są związane ze stroną finansową inwestycji.

‒ Instalacja fotowoltaiczna w sektorze biznesowym to zmiana dotychczasowego modelu konsumpcji energii z paliw kopalnych oraz świadome i długofalowe organiczenie kosztów zakupu energii.

Czynnikiem determinującym sukces w tej dziedzinie, jest wybór dwóch najważniejszych partnerów, którzy gwarantują bezpiecznie przejście procesu inwestycyjnego od punktu A do punktu Z.

Po pierwsze powierzenie procesu projektowania i montażu doświadczonemu i profesjonalnemu zespołowi. Po drugie w finansowanie inwestycji przez powszechnie znaną i cenioną instytucję finansową, zakorzenioną na rynku polskim – powiedział Adrian Kwiatkowski, Dyrektor ds. Sprzedaży EnergiaPort.

Czytaj także: Instalacje fotowoltaiczne będą bezpieczniejsze, ale bardziej kosztowne, wchodzi w życie nowe prawo budowlane

Ekoedukacja

EFL nie tylko proponuje finansowanie, ale i stawia na ekoedukację.

Leasingodawca przygotował animację, w której wyjaśnia, na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy instalacji fotowoltaicznej i jej finansowania.

Ponadto jakie korzyści płyną z leasingu i jakie warunki należy spełnić, żeby zostać leasingobiorcą.

Animacja do obejrzenia: https://media.efl.pl/presskit/category/12929

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy / EFL