Edukacja finansowa: BAKCYL wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni

Edukacja finansowa: BAKCYL wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Projekt „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL” to aktualnie ponad 120 współpracujących banków, 900 przeszkolonych wolontariuszy, 69 000 uczestników, 5000 lekcji, 6 lat praktyki, blisko 400 wspierających samorządów terytorialnych i ocena 5+ od uczniów i nauczycieli!

Projekt BAKCYL zagościł już w wielu szkołach. Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach, udostępniamy materiały edukacyjne, ale przede wszystkim organizujemy spotkania z praktykami, z których większość realizowana jest w formie wystandaryzowanego cyklu lekcji, realizowanego przez przeszkolonych do swej roli wolontariuszy z banków. Spotkania z młodzieżą to dla bankowców źródło satysfakcji, możliwość sprawdzenia się w nowej roli i okazja do rozwoju osobistego, zwłaszcza w obszarze umiejętności interpersonalnych oraz trenerskich.

Dla banku uczestniczącego w projekcie i kierującego wolontariuszy do pracy z młodzieżą to niepowtarzalna okazja realnego wpływu na przygotowanie przyszłych klientów do korzystania z usług bankowych w sposób świadomy i bezpieczny. Młodzież dużo wie, zna wiele szczegółów, ale naszym wspólnym BAKCYL-owym zadaniem jest zbudować podstawy i ułatwić podejmowanie w przyszłości właściwych i bezpiecznych decyzji finansowych.

Lekcje BAKCYLA to odpowiedź na pytania: dlaczego i jak należy oszczędzać, kiedy warto pożyczać i ile to kosztuje, jakie są podstawowe zasady mądrego inwestowania. Dodatkowo poprzez prowadzenie lekcji wspólnie wzmacniamy wizerunek banków jako instytucji zaufania publicznego, które mają swój wkład w podniesienie poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia – co służy stabilności sektora i gospodarki.

Drogowskaz dla banku, w którą stronę podążają nasi przyszli klienci

Beata Rojek,
wolontariusz w projekcie BAKCYL,
Bank Spółdzielczy w Sławnie

Naszym celem jest przekazanie młodym ludziom wiedzy dotyczącej produktów finansowych. W trakcie spotkań przedstawiamy uczniom różnice pomiędzy bankowością komercyjną a spółdzielczą, zwracamy uwagę na podstawy edukacji finansowej. Dzieci po tych spotkaniach dostrzegają różnicę między kredytem ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI