EBOR zainwestował 25 mln euro w obligacje Play

EBOR zainwestował 25 mln euro w obligacje Play
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestował 25 mln euro (106 mln zł) w obligacje operatora Play, podała instytucja.

#EBOR zainwestował 25 mln euro (106 mln zł) w obligacje operatora @Play_Polska #Play

„Play, wiodący operator telefonii komórkowej w Polsce, rozszerzy swoją działalność dzięki udanemu lokowaniu pierwszej obligacji w walucie lokalnej wspieranemu przez EBOR” – czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia P4 – spółka całkowicie zależna od Play Communications – podjęła decyzję o emisji nie więcej niż 1 500 niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 500 tys. zł każda i łącznej wartości nominalnej nie większej niż 750 mln zł, w ramach programu emisji obligacji.

Bank subskrybował obligacje w kwocie 25 mln euro

Środki z emisji tych papierów zostaną przeznaczone na finansowanie modernizacji sieci telefonii komórkowej i inwestycje w efektywność energetyczną w infrastrukturę mobilną spółki, podano także.

„Inwestycja wesprze modernizację mobilnej infrastruktury szerokopasmowej firmy za pomocą najnowocześniejszych energooszczędnych technologii, co przyczyni się do oszczędności energii i redukcji CO2. Ponadto Play planuje zdywersyfikować swoje dostawy energii w celu uwzględnienia źródeł odnawialnych poprzez uruchomienie sieci mobilnej na zieloną energię oraz testowanie paneli słonecznych i turbin wiatrowych pod kątem dostaw energii z miejsc” – czytamy dalej.

Czytaj także: Dominik Libicki, były prezes Cyfrowego Polsatu, dołączył do Play >>>

EBOR odegrał ważną rolę w udanej emisji obligacji Play

Jako znaczący inwestor, EBOR odegrał ważną rolę w udanej emisji obligacji Play, stwierdzono w informacji.

„Wspieranie rozwoju lokalnego rynku kapitałowego jest jednym z priorytetów EBOR w Polsce, gdzie angażuje się zarówno jako główny inwestor, jak i partner w dialogu reformatorskim, na przykład przy opracowywaniu nowej strategii rynku kapitałowego w tym kraju. Do tej pory EBOR zainwestował w Polsce ponad 10 mld euro poprzez 422 projekty” – podkreślono w informacji.

Play to spółka w 100% zależna od Play Communications, która jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2017 roku. Ma ponad 15 mln subskrybentów i udział w rynku na poziomie ponad 25% na koniec września 2019 roku, podano także.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Źródło: ISBnews