EBOiR: 173 mln zł kredytu na dwie farmy wiatrowe w Polsce

EBOiR: 173 mln zł kredytu na dwie farmy wiatrowe w Polsce
Farma Wiatrowa Puck. Fot. Polenergia
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, wspólnie z BayernLB, udzieli kredytu o łącznej wartości 173 mln zł na dwie farmy wiatrowe w Polsce o łącznej mocy 59 MW - podał EBOiR w komunikacie prasowym.

„Projekt zakłada przygotowanie, budowę i działanie w ramach polskiego aukcyjnego systemu wsparcia (kontrakt różnicowy) farmy wiatrowej w miejscowości Krzęcin w północno-wschodniej Polsce o mocy 19 MW oraz farmy w miejscowości Kuślin w centralno-zachodniej Polsce, o mocy 40MW” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Po 184 mln zł na budowę czterech farm wiatrowych w Wielkopolsce z EBI i LBBW >>>

Kredyt dla spółek celowych należących do niemieckiego dewelopera WKN

Kredyt zostanie udzielony spółkom celowym należącym do niemieckiego dewelopera WKN, należącego z kolei do notowanej na giełdzie we Frankfurcie grupy PNE.

„Bardzo się cieszymy z tej pierwszej współpracy między EBOR a WKN, która ma pomóc Polsce w postępie zielonej transformacji, i mamy nadzieję na dalsze wzmocnienie tych relacji w przyszłości” – powiedział dyrektor regionalny EBOR na Europę Środkową i państwa bałtyckie Grzegorz Zieliński, cytowany w komunikacie.

„Wnieśliśmy już znaczący wkład w rozwój przyjaznej środowisku energii wiatrowej w Polsce, realizując duże projekty, a ten projekt ma być kolejnym pozytywnym krokiem. Jesteśmy zadowoleni z możliwości współpracy z EBOR” – dodał dyrektor zarządzający WKN Roland Stanze.

EBOR rozpoczął inwestowanie w Polsce w 1991 r. i do dziś zapewnił ponad 10,3 mld euro finansowania poprzez ponad 430 projektów we wszystkich sektorach gospodarki, podano także.

Źródło: PAP BIZNES, ISBnews