E.ON Polska: do zarządu dołączył Jörn-Erik Mantz

E.ON Polska: do zarządu dołączył Jörn-Erik Mantz
Źródło: E.ON Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do zarządu spółki E.ON Polska 7 grudnia dołączył Jörn Erik Mantz. Zajmie się on przede wszystkim dalszym rozwojem i sprzedażą infrastrukturalnych rozwiązań energetycznych - Energy Infrastructure Solutions (EIS).
Jörn-Erik Mantz
Jörn-Erik Mantz Fot. E.ON Polska

Funkcja, którą objął Jörn-Erik Mantz, jest poszerzeniem jego dotychczasowej roli w Grupie E.ON w Niemczech. W E.ON Polska do obowiązków nowego członka zarządu będzie należało również sprawowanie pieczy nad obszarami bezpieczeństwa i ochrony obiektów oraz pracowników, cyberbezpieczeństwa, ochrony środowiska, ochrony danych osobowych (RODO), a także bezpieczeństwa i higieny pracy.

– Dynamika zmian, które zachodzą dziś w sektorze energetycznym wymaga od nas stałej gotowości oraz spojrzenia na szeroki obraz sytuacji. Dlatego z radością chciałbym przywitać w Zarządzie E.ON Polska Jörna-Erika Mantza, specjalistę z ogromnym doświadczeniem, które na pewno wniesie dodatkową wartość do realizacji naszych celów – mówi Andrzej Modzelewski, prezes zarządu E.ON Polska, informując o powołaniu nowego członka zarządu spółki.

Doświadczenie zawodowe

Jörn-Erik Mantz ma bogate doświadczenie kierownicze. Przez 13 lat był dyrektorem zarządzającym w spółce E.ON Engineering oraz dwóch spółkach dostarczających energię dla przemysłu i miast. W strukturach RWE, gdzie pracował od 2008 roku, pełnił funkcję dyrektora działu strategii, rozwoju i zarządzania największej w Niemczech elektrowni działającej w obszarze energetyki węglowej, gazowej i nuklearnej. Pracował w wielonarodowościowych zespołach m.in. we Francji, Chinach, Tajlandii, Indiach i Wielkiej Brytanii. Uzyskał m.in. dyplom z zakresu inżynierii mechanicznej na Technische Universität München oraz certyfikat ze szkolenia dla kadry kierowniczej wydany w 2002 roku przez Harvard Business School.

– Przekształcenie naszego systemu energetycznego z centralnego i kopalnego na zdecentralizowany i odnawialny jest największym wyzwaniem, przed jakim kiedykolwiek stanęła branża energetyczna od czasów elektryfikacji. Przyczynianie się i wspieranie tej zmiany każdego dnia razem z naszymi klientami, współpracownikami i partnerami jest dla mnie, jako inżyniera, menedżera i człowieka codziennym wyzwaniem, inspiracją i radością – deklaruje nowo powołany członek zarządu odpowiedzialny za obszar Energy Infrastructure Solutions. – Jest to tak duże zadanie, że możemy je zrealizować tylko wspólnie. Moje doświadczenie w połączeniu z nieustanną ciekawością ludzi i nowych rozwiązań to składniki, dzięki którym mam nadzieję, również w przyszłości, służyć ludziom – kolegom i naszym klientom – i wnosić przynajmniej niewielki wkład w tworzenie bezpiecznego, zrównoważonego i zasobooszczędnego świata.

Źródło: E.ON