Dzięki innowacjom Secure SD-WAN Fortinet umacnia się na rynku

Dzięki innowacjom Secure SD-WAN Fortinet umacnia się na rynku
Fot. stock.adobe.com / peshkova
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fortinet pozostaje najszybciej rosnącym producentem rozwiązań SD-WAN z ponad 300% wzrostu w ciągu roku i utrzymuje trzecie miejsce na tym rynku.

#JohnMaddison: To niezwykle efektywna technologia, która zwiększa komfort pracy użytkowników oraz zapewnia przedsiębiorstwom oszczędność kosztów i czasu #SDWAN #Cyberbezpieczeństwo #PracaZdalna @Fortinet

Firma zaprezentowała kilka innowacji, które zostały zaimplementowane w rozwiązaniach wyposażonych w funkcję Secure SD-WAN.

Dzięki temu producent umacnia swoją pozycję na rynku systemów bezpiecznej komunikacji w sieciach rozległych.

Elastyczność i skalowalność rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN zapewnia, że klienci różnej wielkości mogą wdrażać je w domowych biurach, oddziałach firm, a także pomiędzy rozproszonymi chmurami obliczeniowymi, gwarantując jednocześnie komfort pracy użytkowników i bezpieczeństwo.

Wysoce skalowalne i elastyczne rozwiązanie SD-WAN

Funkcja Fortinet Secure SD-WAN zintegrowana jest w wyróżniającej się w branży zaporze sieciowej nowej generacji FortiGate, której pracą steruje unikalny, stworzony przez Fortinet układ SD-WAN ASIC, zapewniający lepszy komfort pracy użytkowników, większą wydajność i lepszą efektywność kosztową.

Scentralizowana konsola Fabric Management Center ułatwia definiowanie elastycznych reguł biznesowych w szerokiej gamie produktów z rodziny FortiGate, wyposażonych w funkcję SD-WAN.

Pomaga to w rekonfigurowaniu ustawień sieciowych, które zapewniają ciągłość biznesową dla nieustannie rosnącej grupy pracowników wykonującej swoje obowiązki zdalnie, przy minimalnym zaangażowaniu personelu IT i zasobów infrastrukturalnych.

Te definiowane w intuicyjny sposób zasady pozwalają na wprowadzanie zmian konfiguracyjnych w ciągu kilku minut, dzięki czemu zapewniają najlepszą wydajność narzędzi do współpracy, takich jak konferencje głosowe/wideo i aplikacje SaaS.

Funkcja Secure SD-WAN nie ogranicza się tylko do zastosowań korporacyjnych i jest dostępna w szerokiej gamie urządzeń firmy Fortinet, począwszy od rozwiązań dla dużych centrów danych, aż po sprzęt przeznaczony dla oddziałów, placówek zdalnych, a nawet małych biur domowych. Tak duża skalowalność jest głównym wyróżnikiem tego rozwiązania.

Biuro w domu

Nabiurkowe urządzenie FortiGate 40F o zminimalizowanych wymiarach, z wbudowanym modemem LTE, przeznaczone jest dla „superużytkowników”, którzy wymagają, aby stosowane przez nich aplikacje działały bez zarzutu w kluczowych dla biznesu momentach, takich jak demonstracje wideo dla klientów.

Rozwiązanie to zapewnia sygnał sieci bezprzewodowej, routing i ochronę danych – wszystko w ramach jednej, zintegrowanej platformy. Kluczową jego zaletą jest obecność funkcji SD-WAN, dzięki której telepracownicy mogą korzystać ze zdalnego dostępu na żądanie oraz cieszyć się pełną wydajnością aplikacji sieciowych, bez względu na szybkość dostępu do sieci lokalnej przedsiębiorstwa.

Jest to nieodzowne rozwiązanie wtedy, gdy prowadzenie projektów biznesowych zależy od efektywności pracowników zdalnych.

Czytaj także: Praca zdalna: to już nie zarządzanie kryzysowe, to codzienność i przyszłość

Oddział firmy

Fortinet Secure SD-WAN słynie ze skutecznej pracy w firmowych oddziałach. Zapewnia zaawansowane funkcje routingu oraz komunikacji z chmurami obliczeniowymi, co pomogło już tysiącom klientów w wyeliminowaniu przestarzałych urządzeń, jak np. pojedyncze routery i zwiększeniu wydajności aplikacji biznesowych dzięki zastosowaniu rozwiązania będącego częścią całego korporacyjnego systemu bezpieczeństwa.

Chmura rozproszona

Firmom korzystającym z aplikacji w chmurach rozproszonych, Fortinet Secure SD-WAN umożliwia wszechstronne łączenie ze sobą wielu usług w celu zapewnienia lepszego komfortu pracy użytkowników. Rozwiązanie to jest dostępne u każdego dostawcy chmur obliczeniowych i zapewnia najwyższą w branży, wynoszącą 20 Gb/s przepustowość IPsec przy połączeniach między chmurami obliczeniowymi.

Stosujący je użytkownicy mogą połączyć ze sobą setki środowisk chmurowych dzięki wbudowanemu wsparciu dla aplikacji, narzędziom integracyjnym oraz w pełni programowalnemu interfejsowi API.

Czytaj także: Praca zdalna może być równie efektywna co praca on-site

Najszybciej rosnący dostawca SD-WAN

Fortinet jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów rozwiązań SD-WAN – plasuje się w pierwszej trójce na świecie pod względem udziału w rynku liczonego według przychodów. Jak zauważono w raporcie Gartnera z marca 2020 r. dotyczącym rynku SD-WAN (Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment, Worldwide, 4Q19), Fortinet w IV kwartale 2019 r. uzyskał na świecie trzeci co do wielkości udział w rynku sprzętu sieciowego Enterprise WAN Edge w wysokości 10,4%.

Firma  jest również w pierwszej trójce dostawców SD-WAN w ostatnim raporcie Omdia (Omdia Market Share: Data Center Network Equipment Q4 2019). Raport ten pokazuje Fortinet jako najszybciej rozwijającego się dostawcę wśród wszystkich innych producentów rozwiązań SD-WAN. W tym samym dokumencie odnotowany został wzrost przychodów firmy 305% (rok do roku) z tytułu sprzedaży systemów SD-WAN.

Nieustająca, organiczna innowacyjność

Fortinet jest jedynym znaczącym graczem na tym rynku, który samodzielnie rozwijał swoją ofertę w celu zapewnienia zaawansowanych funkcji sieciowych i ochronnych w jednym rozwiązaniu. Do systemu FortiOS 6.4 producent wprowadził nowe funkcje związane z Secure SD-WAN, takie jak ulepszona analityka, nowy orkiestrator SD-WAN oraz dodatkowe opcje segmentacji.

Orkiestrator Secure SD-WAN: Aby pomóc przedsiębiorstwom pokonać wyzwania związane z ręcznym zarządzaniem starszymi routerami, Fortinet stworzył intuicyjny orkiestrator Secure SD-WAN i wprowadził go jako część rozwiązania Fabric Management Center. Dzięki temu klienci mogą znacznie uprościć i zautomatyzować proces scentralizowanego wdrożenia sieci rozległej, co zapewnia oszczędność czasu i umożliwia stworzenie reguł bezpieczeństwa zdefiniowanych przez pryzmat wymogów biznesowych.

Czytaj także: Praca zdalna w czasie pandemii koronawirusa: cztery największe błędy i jak ich uniknąć

Ulepszona analityka: Firmy mogą uzyskać wgląd w wydajność sieci i aplikacji (zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w statystykach historycznych) dzięki zapewnionej przez Fortinet ulepszonej analityce w Secure SD-WAN. Zapewniono też zwiększoną zgodność, a także stworzono nowe szablony raportów dotyczących pracy infrastruktury SD-WAN, dostępnych za pośrednictwem Fabric Management Center. Pojedyncza konsola i bogate funkcje analityczne SD-WAN pomagają klientom dopracować ich reguły polityki bezpieczeństwa i biznesowe, aby poprawić komfort pracy wszystkich użytkowników.

Dynamiczna segmentacja: Wiele przedsiębiorstw napotyka wyzwania związane z zapewnieniem elastyczności i skalowalności podczas podłączania oddziałów do globalnej infrastruktury oraz tworzenia unikalnych reguł polityki bezpieczeństwa dla każdej sieci i użytkownika. Wprowadzone przez Fortinet w systemie FortiOS 6.4 innowacje dotyczące Secure SD-WAN zapewniają płynną komunikację pomiędzy poszczególnymi segmentami infrastruktury sieci rozległej i gwarantują, że stworzona polityka obejmuje całe środowisko.

Opinie twórców i praktyków

John Maddison, EVP of products and CMO, Fortinet:

‒ SD-WAN nie jest przeznaczony tylko dla oddziałów, to ważna technologia dla całego przedsiębiorstwa. Dzięki aplikacjom umożliwiającym pracę w domu, łączność pomiędzy kampusem i chmurą, pomiędzy centrum danych i chmurą, a także pomiędzy chmurami, Fortinet Secure SD-WAN to niezwykle efektywna technologia, która zwiększa komfort pracy użytkowników oraz zapewnia przedsiębiorstwom oszczędność kosztów i czasu. Fortinet jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców SD-WAN i jedynym znaczącym graczem na tym rynku, który samodzielnie rozwinął ofertę zapewniającą bezpieczeństwo i funkcje sieciowe w jednym rozwiązaniu.

Marco Fernandes, Security Solution Manager, IBM:

‒ Fortinet zawsze zapewnia wysokiej jakości produkty i wsparcie. Dzięki zintegrowaniu w jednym urządzeniu zabezpieczeń, routingu oraz funkcji SD-WAN, nasze zespoły  odpowiedzialne za sieci i bezpieczeństwo mogły zjednoczyć się, co doprowadziło do lepszej współpracy i umożliwiło nam stworzenie rozwiązania zaspokajającego nasze złożone wymagania.

Czytaj także: Fortinet: jest już firewall następnej generacji

Źródło: Fortinet