Dysk w chmurze w PKO Banku Polskim. Nowa usługa dla firm

Dysk w chmurze w PKO Banku Polskim. Nowa usługa dla firm
Fot. stock.adobe.com/blackboard
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski udostępnia pilotażowo Dysk w chmurze - usługę wirtualnego dysku dla firm i przedsiębiorstw we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej. 100 GB miejsca na dysku można przeznaczyć na dowolne pliki, z nieograniczonym dostępem z każdego urządzenia. Usługa jest bezpłatna przez pierwsze 3 miesiące.
Usługa jest bezpłatna przez pierwsze 3 miesiące #PKOBP #PKOBankPolski #ChmuraKrajowa @PKOBP

PKO Bank Polski we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej udostępnił swoim klientom firmowym pilotażowo usługę Dysku w chmurze. Usługa pozwala na przechowywanie plików (dokumentów, zdjęć itp.) na internetowym dysku, dzięki czemu użytkownik ma do nich nieograniczony dostęp online z poziomu komputera, smartfona czy tabletu.

Czytaj także: PKO Bank Polski nagrodzony za powołanie Operatora Chmury Krajowej w konkursie The Heart Corporate Innovation Awards 2019 >>>

– Naszym priorytetem jest wspieranie rozwoju i cyfryzacji polskiej przedsiębiorczości. Szczególnie sektor małych i średnich przedsiębiorstw opierając się na nowych technologiach, będzie mógł zwiększać skalę działania. Dlatego udostępniamy usługę Dysku w chmurze, wprowadzając tym samym naszą pierwszą nowość z oferty rozwiązań chmurowych dla małych, średnich i większych firm – mówi Adam Marciniak, wiceprezes PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za Obszar Informatyki.

Pełna prywatność i bezpieczeństwo

Dysk w chmurze zapewnia użytkownikowi pełną prywatność, bezpieczeństwo – dostęp do plików jest szyfrowany kodem – i intuicyjny sposób obsługi. W ramach pilotażu klienci mogą korzystać z dysku o pojemności 100 GB. Usługa jest bezpłatna przez pierwsze 3 miesiące. Dzięki Dyskowi w chmurze firma nie musi utrzymywać sprzętu przechowującego dane, optymalizując koszty i procesy. Przedsiębiorca może zarządzać dostępem do danych udostępniając pliki tylko wybranym osobom. W razie potrzeby dysk online można wykorzystać jako element większej architektury IT.

Kolejna usługa cyfrowa PKO Banku Polskiego dla firm

To kolejna usługa cyfrowa PKO Banku Polskiego dla firm. Od sierpnia zeszłego roku małe i średnie firmy mogą korzystać z narzędzia e-Windykacja. Narzędzie opracowane przez startup Vindicat pozwala firmom na samodzielne monitorowanie płatności i efektywne odzyskiwanie należności z niezapłaconych faktur. E-Windykacja to następne po e-Prawniku, e-Księgowości, e-Sklepie i Asystencie firmowym rozwiązanie, które tworzy kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla firm.

W Polsce tylko ok. 10 proc. przedsiębiorstw wykorzystuje chmurę

Szacuje się, że w Polsce odsetek przedsiębiorstw wykorzystujących chmurę wynosi około 10 proc. W Europie liderami w tym zakresie są kraje skandynawskie, w których odsetek „uchmurowienia” firm sięga nawet 60-70 proc. Oznacza to, że przeważająca większość usług jest uruchamiana i utrzymywana w chmurze. Światowe prognozy dla rynku usług chmurowych zakładają w najbliższych latach kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Kraje, które uruchomiły lokalne rozwiązania chmurowe świadczone przez instytucje zaufania publicznego odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty w poziomie wykorzystania tego typu usług przez lokalne podmioty. Według prognoz wydatki na usługi chmurowe w następnym pięcioleciu wyniosą w Polsce 24 mld zł i będą stanowić blisko 30 proc. wszystkich wydatków ma usługi i oprogramowanie IT działających w Polsce firm.

Dysk w chmurze to usługa z oferty Operatora Chmury Krajowej, spółki technologicznej utworzonej z inicjatywy PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju. Spółka dostarcza cyfrowe usługi przechowywania i przetwarzania danych dedykowane polskim przedsiębiorcom. Spółka rozpoczęła działalność operacyjną, a jej pierwszym klientem został PKO Bank Polski.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP