Dynamiczny wzrost przypisu PZU

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pzu.01.150x150O ponad 7,5 proc., w porównaniu do I półrocza 2011 roku wzrosła składka przypisana brutto grupy PZU i po I półroczu 2012 roku wyniosła 8,25 mld zł, w porównaniu do 7,67 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. O osiągniętym wzroście sprzedaży zadecydował przede wszystkim rozwój ubezpieczeń OC komunikacyjnych w segmencie ubezpieczeń masowych.

W PZU Życie odnotowano wzrost składki z ubezpieczeń grupowych ochronnych oraz indywidualnie kontynuowanych. W I półroczu wzrosła także składka z ubezpieczeń na życie i dożycie ze składką jednorazową o charakterze inwestycyjnym w kanale bancassurance w segmencie ubezpieczeń indywidualnych.

Odszkodowania i świadczenia netto (z uwzględnieniem zmiany stanu rezerw techniczno- ubezpieczeniowych) wzrosły o 9,9 proc., do 5,5 mld zł. Jednocześnie zanotowano poprawę o 5,9 p.p. wskaźnika szkodowości w ubezpieczeniach komunikacyjnych w I półroczu 2012 roku. Przyczyniła się do tego m.in. niższa częstość szkód.

Zaprezentowaliśmy dzisiaj rekordowe wyniki grupy PZU za I półrocze 2012 r. Z satysfakcją odnotowujemy wzrost przypisu składek, imponujący wzrost z działalności lokacyjnej, a w konsekwencji wzrost wyniku finansowego netto. W minionym półroczu w dalszym ciągu poprawialiśmy rentowność  w ubezpieczeniach komunikacyjnych. W efekcie wskaźnik mieszany w PZU osiągnął poziom 90 proc., czyli znacznie lepiej niż zakładaliśmy” – powiedział Andrzej Klesyk, prezes PZU.

Źródło: PIU