Dwuetapowe uwierzytelnianie z użyciem smartwatcha

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Firma ESET wprowadziła uproszczony proces dwuskładnikowego uwierzytelniania użytkowników. W najnowszej wersji aplikacji ESET Secure Authentication użytkownik nie musi już przepisywać 6-cyfrowego ciągu znaków w celu weryfikacji swojej tożsamości. Wystarczy, że potwierdzi ją na swoim urządzeniu mobilnym - smartfonie czy smartwatchu z systemem Android, np. podczas uzyskiwania dostępu do poczty elektronicznej.

– To, co teraz musi zrobić użytkownik, to jedynie wpisać nazwę użytkownika i hasło. ESET Secure Authentication wyśle prośbę o potwierdzenie tożsamości na smartfon czy smartwatch użytkownika. Po kliknięciu w powiadomienie i potwierdzeniu tożsamości, pracownik uzyskuje dostęp do sieci firmowej. Nie musi się dodatkowo autoryzować ani przepisywać haseł – mówi Mikołaj Sikorski, product manager rozwiązania ESET Secure Authentication w firmie DAGMA.

ESET Secure Authentication zabezpiecza zdalny dostęp do sieci oraz danych firmowych. Za pomocą dwuskładnikowego uwierzytelniania z wykorzystaniem haseł jednorazowych, udostępnianych za pośrednictwem urządzeń mobilnych, aplikacja pozwala bezpiecznie łączyć się z siecią firmową pracownikom zdalnym.

Marcin Złoch