Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Fot. KNF
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały kolejne podmioty: Share Oracle Ltd. (działający za pośrednictwem platform Nava Gates – www.navagates.org oraz Shift Holdings - www.shift-holdings.com) i Infinity4X (działający za pośrednictwem platformy internetowej www.infinity4x.com).

W piątek, 11 marca 2022 roku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego zostały wpisane nowe podmioty:

Share Oracle Ltd. (działający za pośrednictwem platform Nava Gates – www.navagates.org oraz Shift Holdings – www.shift-holdings.com)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Infinity4X (działający za pośrednictwem platformy internetowej www.infinity4x.com)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.     

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna treść listy ostrzeżeń publicznych KNF:  https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego / KNF