Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował w poniedziałek, że na liście ostrzeżeń publicznych KNF pojawiły się nowe wpisy: GO RISE MARKETS i Dristor Solutions Ltd.

W poniedziałek, 21 grudnia 2020 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty:

GO RISE MARKETS (platforma inwestycyjna)

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Dristor Solutions Ltd. z siedzibą Saint Vincent and the Grenadines (działalność prowadzona pod nazwą handlową Interactive Trade – interactivetrade.com oraz www.interactive-trade.net)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego / KNF