Dwa nowe indeksy na GPW: WIG140 i WIG-gry

Dwa nowe indeksy na GPW: WIG140 i WIG-gry
Giełda Papierów Wartościowych (źródło: Adobe Stock)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
GPW rozpocznie publikację dwóch nowych indeksów: WIG140 i WIG-gry - podało GPW Benchmark w komunikacie. Publikacja indeksów ma nastąpić kolejno w grudniu 2021 roku i w marcu 2022 roku.

Publikacja indeksu WIG140 nastąpi 20 grudnia 2021 roku.

W skład portfela wejdą pakiety akcji 140 spółek notowanych na GPW w Warszawie, zakwalifikowanych do portfeli indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80.

„Będzie to indeks obliczany w formule dochodowej, tzn. oprócz kursów transakcji jego wartość uwzględniać będzie otrzymywane dywidendy i prawa poboru z akcji uczestniczących w portfelu indeksu” – podano w komunikacie.

Czytaj także: Nowa propozycja dla inwestorów giełdowych: GPW i ArtInfo.pl podpisały porozumienie umożliwiające tokenizację dzieł sztuki

Indeks o charakterze dochodowym

Publikacja indeksu WIG-gry nastąpi 21 marca 2022 roku. Będzie to jeden z subindeksów sektorowych, a w portfelu indeksu znajdą się akcje spółek z sektora producentów gier, notowanych na GPW w Warszawie.

Również będzie to indeks o charakterze dochodowym, tzn. oprócz kursów transakcji jego wartość uwzględniać będzie otrzymywane dywidendy i prawa poboru z akcji uczestniczących w portfelu indeksu.

Czytaj także: Wynagrodzenia w zarządach spółek z GPW wzrosły o 9 proc. w 2020 r.

Komunikat GPW Benchmark

Ponadto GPW Benchmark podało, że zmiana nazwy indeksu WIG.GAMES na WIG.GAMES5, zakomunikowana 19 listopada, zostaje przesunięta z 20 grudnia br. na 21 marca 2022 roku.

Zmiana nastąpi po rewizji portfeli indeksów, zaplanowanej na 18 marca 2022 r. Przesunięcie wynika z przyczyn technicznych.

Czytaj także: GPW: 36 mln zł zysku netto grupy w III kwartale; wkrótce ruszy rynek akcji zagranicznych

Źródło: PAP BIZNES