Dr Irena Eris odkłada debiut giełdowy

Dr Irena Eris odkłada debiut giełdowy
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prace nad prospektem Dr Irena Eris zostały zawieszone - podano na stronie KNF. Spółka w komunikacie prasowym poinformowała, że zarząd w porozumieniu z akcjonariuszami i doradcami, podjął decyzję o czasowym zawieszeniu postępowania z uwagi na niekorzystną sytuację na rynkach finansowych w Polsce i na świecie.

Firma kosmetyczna Dr Irena Eris złożyła w marcu prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na GPW.

„Nasze plany giełdowe pozostają aktualne. Chcemy kontynuować prace nad pierwszą ofertą publiczną, a po zatwierdzeniu prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego, planujemy przeprowadzić IPO i zadebiutować na GPW”, powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Paweł Orfinger.

W kwestii przyczyn zawieszenia wniosku złożonego do KNF stwierdził:

„Zwróciliśmy się natomiast do KNF z wnioskiem o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu, co jest pochodną obecnej sytuacji na rynkach kapitałowych w Polsce i na świecie. Będziemy na bieżąco monitorować otoczenie, tak aby w odpowiednim momencie powrócić do realizacji naszych planów”.

Grupa jest polskim producentem kosmetyków i właścicielem marek Dr Irena Eris, Pharmaceris, Emotopic, Lirene i Under Twenty.

Ponadto jest operatorem trzech luksusowych hoteli SPA w Krynicy-Zdroju, na Wzgórzach Dylewskich (Mazury Zachodnie) i w Polanicy-Zdroju oraz właścicielem i operatorem sieci 25 salonów kosmetycznych pod markami Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris oraz Dr Irena Eris Beauty Partner. Firma została założona w 1983 r.

Źródło: PAP BIZNES