Dolar oraz światowe akcje tracą na wartości

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) rozpoczęło swoją tygodniową sesję wzrostem i obecnie jest notowane na poziomie 1.2675 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta odbiła się z zeszłotygodniowego minimum na poziomie 1.25, ponieważ Fed rozważa odpowiedni moment na podwyższenie poziomu stóp procentowych w obawie, że przeceniony obecnie kurs dolara może negatywnie wpłynąć na amerykańską gospodarkę.

Dolar amerykański (USD) stracił na wartości osiągając swoje miesięczne minimum na poziomie 107.05 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Wygląda na to, że światowa gospodarka rozwija się wolniej niż spekulowano, więc inwestorzy zwracają się raczej w stronę bezpiecznych aktywów.

Akcje

Amerykańskie akcje straciły na wartości, ponieważ inwestorzy nie są teraz zainteresowani ryzykownymi aktywami. Indeks US 500 (SPI) spadł z poziomu 1968 aż do poziomu 1898, US Tech (NDQ) do poziomu 3824, a notowania US 30 (DOW) sięgnęły poziomu 16333.

Towary

Ropa naftowa (WTI) utrzymuje zniżkowy trend od momentu osiągnięcia swojego dwuletniego minimum na poziomie 83.60 dolarów amerykańskich po zwiększeniu jej zapasów.  Notowania ropy Brent (BRT) zachowują się analogicznie jak podczas ich spadku do czteroletniego minimum na poziomie 88.08.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje swój trend „byka” i osiągnęło już swoje miesięczne maksimum na poziomie 1234 dolarów za uncję. Ten metal wzrósł ze swojego rocznego minimum na poziomie 1183 odnotowanego w zeszłym tygodniu, a wzrost zawdzięcza spekulacjom o opóźnieniu podniesienia przez Fed poziomu stóp procentowych.

Traderzy inwestujący w opcje mogą rozważyć zakup opcji Call na parze XAUUSD i spodziewać się zysków, jeżeli notowania tej pary walutowej utrzymają swój wzrostowy trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.