Dolar kanadyjski umacnia się wobec swoich odpowiedników

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) od tygodnia kontynuuje swój wzrost wobec dolara amerykańskiego (USD), dotykając poziomu oporu 1.3500. Wspólna waluta znajduje się pod presją po lepszych danych dotyczących zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, które zostały opublikowane 8 listopada, ale ostatnie doniesienia pokazały zwolnienie gospodarki USA. W rezultacie, Fed może nie zdecydować się na ograniczenie tak szybko jak oczekiwano.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 100.42 wobec jena japońskiego (JPY), zyskując ponad 280 pipsów w ciągu ostatniego tygodnia. Para utworzyła nowe wsparcie powyżej poziomu 100.00 dzięki wzrostowi apetytu na ryzyko.

Akcje

Akcje amerykańskie przesunęły się wczoraj wyżej, osiągając nowe maksimum. USA 500 (SPI) osiągnął rekordowy poziom 1795 dzięki spekulacjom, że Fed utrzyma miesięczny skup aktywów na obecnym poziomie.

Towary

Ropa naftowa (WTI) pozostaje pod presją osiągając nowe minimum na poziomie 92.52, czyli najniższą wartość od czerwca. Ropa naftowa zanotowała tak duży spadek, ponieważ Arabia Saudyjska eksportowała we wrześniu więcej ropy niż któregokolwiek innego miesiąca przez ostatnie osiem lat.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) spadł ze swojego dwumiesięcznego maksimum na poziomie 1.0524 do poziomu 1.0427 wobec dolara kanadyjskiego (CAD). „Loonie” umocnił się po lepszych danych dotyczących sprzedaży detalicznej w Kanadzie, które zostały opublikowane w piątek. Para obecnie notowana jest około poziomu 1.0430 i w najbliższym czasie może osiągać jeszcze niższe wartości.

Bear Put spread (spread „niedźwiedzia”) na USDCAD może pomóc osiągnąć zysk inwestorom, jeśli „niedźwiedzi” trend będzie dalej utrzymywał się na tej parze walutowej. Spread „niedźwiedzia” polega na kupnie opcji „Put” at-the-money i sprzedaży opcji „Put” out-the-money.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.