Dodatkowa zbiórka krwi w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa zakończona sukcesem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140829.bahk.01.390W Warszawie do dwóch specjalnych zbiorek krwi przyłączyło się 123 osoby, z czego ostatecznie krew oddało 89. Dzięki temu zebrano jej ponad 40 litrów. W trwającej od połowy czerwca siódmej edycji Bankowej Akcji Honorowego w 21 akcjach zorganizowanych w całej Polsce przez Fundację PKO Banku Polskiego ponad 1240 osób oddało jej blisko 560 litrów. Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi.

W specjalnej zbiórce krwi dedykowanej m.in. pracownikowi Banku wzięły udział osoby z Banku, jak i Spółek z Grupy Kapitałowej. Do inicjatywy przyłączyli się również pracownicy pobliskich instytucji jak i przypadkowi przechodnie, zachęcani przez serduszka – maskotki Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa.

Dzięki osobom, które przyłączają się do Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa będziemy mogli wesprzeć szpitale borykające się z problemem niedoboru krwi, a tym samym pomóc im w ratowaniu ludzkiego życia. Piękną postawę wobec życia zaprezentowali bankowi honorowi dawcy krwi. Serdecznie dziękuję im za tak liczne włączenie się do specjalnej akcji zbiórki krwi. Ten piękny gest – podzielenie się własną krwią z chorymi – jest godny naśladowania – powiedziała Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski jako korporacja społecznie odpowiedzialna od lat angażuje się, w pomoc potrzebującym. W tym kontekście szczególną rolę pełni organizowana od 2009 roku z inicjatywy pracowników Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Przedsięwzięcie, którego partnerem jest Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, przyczynia się do popularyzacji idei krwiodawstwa, przełamywania barier związanych z oddawaniem krwi oraz zachęcenia jak największej liczby osób do jej regularnego oddawania.

Zbiórki krwi organizowane przez PKO Bank Polski zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Każda taka inicjatywa jest ważnym wydarzeniem i każdą taką akcję można zaliczyć do udanych. Krew jest lekiem, którego nie można zastąpić, dlatego każda jej ilość jest bezcenna – powiedział lekarz RCKiK w Warszawie, prowadzący jedną ze zbiórek.

Przed nami również kolejne stacje BAHK:

  • 31 sierpnia br. będziemy w Zamościu, gdzie krew będzie można oddać w mobilnym punkcie poboru, który będzie stacjonował na Rynku Solnym w godzinach od 10:00 do14:00. Lokalnym Partnerem zbiórki będzie Stowarzyszenie Fundacja Niepodległości.
  • 9 września br. w Kielcach. Krew będzie można oddać w mobilnym punkcie poboru w godzinach od 9:00 do 13:00 przy Galerii Korona, ul. Warszawska 26. Lokalnym Partnerem zbiórki będzie Stowarzyszenie Siemacha.

Osoby, które nie mogą dołączyć do planowanej akcji, zachęcamy do oddawania krwi przez cały czas w dogodnym dla siebie terminie w  Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czy ich Oddziałach Terenowych. Każdy, kto dwukrotnie podzieli się cennym lekiem w ramach tegorocznej edycji BAHK i prześle do Fundacji potwierdzony certyfikat, otrzyma nagrodę niespodziankę. W tym przypadku należy wydrukować wcześniej certyfikat ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (http://www.fundacjapkobp.pl/project/bahk/), a następnie po donacji podstemplować go i przesłać na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

We wszystkich edycjach BAHK krew oddało 5 454 osób. Łącznie potrzebującym przekazano blisko 2450 litrów tego cennego leku.

Zachęcamy także do śledzenia profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 89 tys. fanów. Dołącz do Nas!

Źródło: PKO Bank Polski