Dobry Start: to już ostatni moment na złożenie wniosku o 300 zł na wyprawkę szkolną

Dobry Start: to już ostatni moment na złożenie wniosku o 300 zł na wyprawkę szkolną
Fot. stock.adobe.com/Tierney
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tylko do wtorku, 30 listopada, można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start" - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie.

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

W ramach programu Dobry Start wypłacono już blisko 1,3 mld zł

Według najnowszych danych przekazanych w komunikacie przez ZUS wypłacono już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu „Dobry Start”.

„Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od samego początku bardzo sprawnie obsługuje to nowe zadanie. Zainteresowanie rządowym programem „Dobry Start” jest bardzo duże. Przyjmowanie i obsługa wniosków od samego początku działa bez zakłóceń” – zapewnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Czytaj także: Banki w świadczeniu Dobry Start 300+ i 500+, o czym warto wiedzieć?

„Zdecydowana większość wniosków została obsłużonych przez automat. Pozwoliło to na odciążenie pracowników. Większość osób złożyła już wniosek” – dodaje szefowa Zakładu.

Komu przysługuje świadczenie z programu Dobry Start?

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych / ZUS