„Dobrobyt dla wszystkich” – promocja książki Ludwiga Erharda

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nauka.01.250x16724 maja 2012r o godzinie 16:30 w Domu Ekonomisty przy ul. Nowy Świat 49 w Warszawie odbędzie się promocja książki Ludwiga Erharda "Dobrobyt dla wszystkich"

Erhard – wybitny ekonomista niemiecki, minister gospodarki, Kanclerz Niemiec, twórca powojennego „cudu gospodarczego” czyli szybkiej odbudowy niemieckiej gospodarki po II wojnie światowej, w swojej książce opowiada się m.in. za wolnym handlem w świecie jako skutecznym sposobem pokonywania granic. Według niego celem każdej gospodarki jest wsparcie człowieka w wychodzeniu z biedy i ograniczeń, dobrobyt dla wszystkich jest możliwy tylko dzięki konkurencji. W książce przedstawia założenia tzw. kapitalizmu nadreńskiego, jaki ukształtował się w Europie w opozycji do modelu kapitalizmu „neoamerykańskiego, Pisze o niedopuszczeniu do zabijania konkurencji przez tworzenie monopoli. Kontrowersje wokół poglądów autora spowodowały, że książka w Polsce wydana jest po raz pierwszy po 50 latach.

W promocji udział wezmą m.in. Lars Kogel – dyrektor Fundacji im. Ludwiga Erharda w Bonn oraz prof. Elżbieta Mączyńska – wydawca książki i prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Organizatorzy zapraszają na dyskusję dotyczącą książki oraz społecznej gospodarki rynkowej.

 

Żródło: www.pte.pl