Dobra oferta pierwszym krokiem do inwestora

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

propozycja.250x25 czerwca w Warszawie odbędzie się bezpłatne spotkanie o charakterze biznesowym skierowane do przedsiębiorców i pomysłodawców, którzy zainteresowani są pozyskaniem inwestora i kapitału na prowadzenie innowacyjnego biznesu. Spotkanie jest częścią projektu "Symultana - inwestowanie w innowacje" realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Spotkanie biznesowe pt. „Dobra oferta pierwszym krokiem do inwestora” adresowane jest do przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem inwestora na rozwój firmy oraz pomysłodawców, którym brakuje środków na sfinansowanie projektu. Celem spotkania jest przybliżenie uczestnikom wiedzy na temat możliwości skutecznego zaprezentowania swojego pomysłu inwestorom, a także wskazania ścieżki rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes. Zajęcia poprowadzą praktycy biznesu i specjaliści z zakresu finansów m.in. Grzegorz Turniak (coach networkingu, zarządzania talentami i karierą) oraz Hubert Żórawski (Partner – Założyciel Athlon DEVELOPMENT, Menedżer Sprzedaży, trener i praktyk biznesu).

W trakcie spotkania eksperci podpowiedzą, czego oczekuje inwestor i jakich pomysłów szuka, jak napisać biznesplan i jak efektywnie rozwijać relacje w biznesie. Podczas spotkania możliwa również będzie wymiana doświadczeń, poglądów oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

„Symultana – inwestowanie w innowacje” jest miejscem, gdzie rodzi się biznes, ale do tego końcowego efektu trzeba wiele pracy, przygotowania, wiedzy i szczęścia. Chcemy choć trochę w tym pomóc, przedstawić możliwości i różne opcje dróg do biznesu, stąd pomysł na spotkania o charakterze biznesowym dla przedsiębiorców i pomysłodawców, którzy szukają inwestora. – powiedział Norbert Poliński, manager merytoryczny projektu Symultana, ekspert d.s. kontaktów z inwestorami.

Zebra Tower przy ulicy Mokotowskiej 1. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie potwierdzenia uczestnictwa zawierającego imię, nazwisko na adres: inwestor@symultana.org do 23 czerwca 2012 r. Liczba miejsc jest ograniczona! Szczegółowa agenda spotkania dostępna będzie już wkrótce na stronie Symultana.org.

******

Honorowy patronat nad projektem objął Minister Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Głównym celem projektu jest wzrost potencjału finansowego innowacyjnych przedsiębiorstw poprzez udostępnienie instrumentów ułatwiających swobodny dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania.

Cel realizowany jest poprzez innowacyjną platformę internetową Symultana.org, która łączy pomysłodawców biznesu z potencjalnymi inwestorami. Na platformie zarejestrowanych jest ponad 10000 uczestników, zostało wygenerowanych blisko 1000 ofert biznesowych skierowanych do osób prywatnych i ich liczba wciąż rośnie,
a kilka firm pozyskało już swoich inwestorów.

Za projekt Symultana odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Primus Inter Pares (organizacja pożytku publicznego), znane z promowania najlepszych studentów Rzeczpospolitej, współpracujące z Kancelarią Prezydenta RP oraz współrealizujące Program „Solidna Marka” pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Projekt „Symultana – inwestowanie w innowacje” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Anna Kowalska