Do połowy lipca 2020 r. potrwa pilotaż aplikacji SGB Mobile przed jej udostępnieniem

Do połowy lipca 2020 r. potrwa pilotaż aplikacji SGB Mobile przed jej udostępnieniem
Żródło: SGB-Bank SA.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Banki Spółdzielcze SGB testują nową, wspólną dla całego Zrzeszenia SGB aplikację SGB Mobile. Zawiera ona pionierskie rozwiązania technologiczne, dotychczas niedostępne w sektorze bankowości, nie tylko tej spółdzielczej. Testy aplikacji potrwają do pierwszej połowy lipca 2020 r., po czym SGB-Bank SA udostępni ją w sklepach Google Play i App Store.

#ArturJózefowski: Naszą aplikacją obejmujemy 193 niezależne banki. Nie znalazłem w żadnej innej bankowej aplikacji w Polsce takich możliwości #SGBMobile #BankiSpółdzielcze @SGBBank

SGB Mobile docelowo zastąpi istniejący obecnie Portfel SGB, stając się symbolem przemian technologicznych (pod wspólną nazwą „Mobilnego przyspieszenia”) zachodzących w ostatnim roku w SGB.

Aplikacja mobilna umożliwia zalogowanie się z wykorzystaniem biometrii, a także dostęp do rachunku, historii transakcji, daje również możliwość wykonywania przelewów (także Express Elixir), dodawania kart i korzystania z płatności mobilnych.

Wspólny produkt zrzeszeniowy: SGB Mobile

– Pełną parą i z dużym zaangażowaniem pracujemy nad dostosowaniem SGB Mobile do wszystkich założeń, które w rezultacie uczynią naszą aplikację mobilną atrakcyjną dla klientów – mówi Artur Józefowski, dyrektor Biura Bankowości Mobilnej i Internetowej.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że tworzymy wspólny produkt zrzeszeniowy, który nie tylko jest bezpieczny i nowoczesny, ale również wykorzystuje możliwości, jakie stwarza nam platforma omnikanałowa BS API.

Dzięki temu nasza aplikacja jest unikalnym rozwiązaniem na rynku w Polsce, takim które w pełni wykorzystuje możliwości jakie daje PSD2. Naszą aplikacją obejmujemy 193 niezależne banki.

Nie znalazłem w żadnej innej bankowej aplikacji w Polsce takich możliwości. Jednocześnie gwarantuję, że to nie koniec innowacyjnych usług jakie mamy zamiar udostępniać naszym bankom spółdzielczym i ich klientom. Kolejne już wkrótce – dodaje Artur Józefowski.

Czytaj także: Jak banki spółdzielcze mogą zarobić na technologii?

Unikalne funkcje SGB Mobile

SGB Mobile posiada funkcje, których nie posiada żadna inna aplikacja bankowa w Polsce.

Dzięki niej będzie można zarządzać subskrypcjami nie tylko dla najbardziej popularnych serwisów streamingowych czy muzycznych (np. Netflix, Spotify), ale również kartami dodanymi w ramach płatności mobilnych BLIK, portfeli cyfrowych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay) oraz zapisanymi w sklepach internetowych.

Podczas pilotażu analizowane są wszystkie rodzaje błędów, na które wskazują użytkownicy, czas spędzany na platformie, najczęściej używane systemy (Android, iOS), skuteczność zabezpieczeń, a także sposób korzystania z interfejsu i poszczególnych funkcjonalności.

Czytaj także: Na technologii nie można oszczędzać, Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej

Silny i różnorodny zespół testujący

W prace nad wdrożeniem i testowaniem aplikacji zaangażowani są pracownicy SGB-Banku SA i Banków Spółdzielczych SGB, a także firmy współtworzące aplikację – HEUTHES sp. z o.o.  i Ailleron SA – oraz dostawcy systemów informatycznych: Asseco Poland SA, Softnet sp. z o.o., Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. Partnerami przy pracach nad SGB Mobile są również Visa i Mastercard.

SGB-Bank SA pracuje jednocześnie nad rozwojem aplikacji w zakresie udzielania kredytów online i bezpiecznej zmiany numeru PIN.

W lipcu 2020 roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, banki spółdzielcze SGB będą miały możliwość udostępnienia aplikacji SGB Mobile swoim klientom.

Czytaj także: Banki spółdzielcze staną się dostawcami usługi tożsamości cyfrowej

Źródło: Spółdzielcza Grupa Bankowa / SGB