Dlaczego ubezpieczenia w firmie są ważne?

Dlaczego ubezpieczenia w firmie są ważne?
Fot. stock.adobe.com / xtock
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O tym, jakie ubezpieczenia są konieczne w firmie piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa na portalu Akademia Przedsiębiorcy.

Na które ubezpieczenia dla firm warto się zdecydować? Ile to kosztuje? Kiedy ubezpieczenie firmy jest obowiązkowe? – na te pytania można uzyskać odpowiedź w artykule „Ubezpieczenie firmy – kiedy i co warto ubezpieczać?”

W artykule są też wyjaśnienia dotyczące obowiązkowych ubezpieczeń. Autorzy tłumaczą dlaczego warto ubezpieczać firmę i pokazują ryzyka związane z brakiem odpowiednich ubezpieczeń.

OC w firmie

Eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa obszernie objaśniają zasady działania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Wskazują na możliwości rozszerzenia ubezpieczenia OC o szkody dotyczące pracowników, sprzętu elektronicznego czy wynajmowanej nieruchomości.

Dla kogo ubezpieczenia są obowiązkowe?

Na portalu Akademia Przedsiębiorcy wymienione są te rodzaje działalności gospodarczej, gdzie jest obowiązkowe posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia.

Znajdziemy tam też porady dotyczące wyboru dodatkowych ubezpieczeń, a także informacje o orientacyjnych cenach ubezpieczeń.

Eksperci doradzają także jak czytać umowę z ubezpieczycielem, aby w przyszłości nie być zaskoczonym odmową wypłaty ubezpieczenia.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB