Deloitte: awanse w dziale strategii i transformacji technologicznej, dziale podatkowym oraz w audycie

Deloitte: awanse w dziale strategii i transformacji technologicznej, dziale podatkowym oraz w audycie
Źródło: stock.adobe.com / TOimages
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Deloitte powiększa grono partnerów odpowiedzialnych m.in. za usługi technologiczne. Partnerką w dziale strategii i transformacji technologicznej została Anna Wiącek-Kocot. Znacznie wzmocniony jest także dział podatkowy, gdzie partnerami zostali Damian Groński i Krzysztof Wilk. W dziale audytu awansował Wojciech Zawada. Nowi partnerzy objęli stanowiska 1 czerwca 202 roku, poinformowała Firma.

– Silna firma to silni liderzy, a te awanse pozwalają Deloitte rosnąć mimo trudnych i niepewnych czasów. Eksperci, którzy dołączyli właśnie do grona partnerów w Deloitte nie tylko dobrze znają firmę, bo rozwijają tu swoje kariery od wielu lat, ale są także gotowi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie postawi przed nimi postpandemiczna rzeczywistość.

To także wzmocnienie naszej pozycji w regionie Europy Środkowej, bowiem dwaj nowi partnerzy są zaangażowani w projekty także o takim zasięgu – mówi Tomasz Konik, prezes zarządu Deloitte w Polsce.

Anna Wiącek-Kocot, Deloitte.

Anna Wiącek-Kocot, która została partnerką w dziale strategii i transformacji technologicznej, ma dwudziestoletnie doświadczenie w konsultingu i usługach IT dla biznesu. Jest specjalistką w obszarze projektowania i wdrażania rozwiązań technologicznych, budowania strategii IT, redefinicji roli działów IT w organizacji, transformacjach cyfrowych i zwinnych.

Z Deloitte jest związana od 4 lat. Wcześniej, jako dyrektor doradzała klientom w projektowaniu architektury korporacyjnej, przygotowaniu transformacji technologicznych i organizacyjnych oraz wspierała w ich realizacji.

Pozostali eksperci przed awansem pełnili funkcję Partner Associate.

Dział podatkowy Deloitte wzbogacił się o dwóch nowych partnerów.

Damian Groński, Deloitte.

Damian Groński jest doradcą podatkowym oraz posiadaczem kwalifikacji ACCA. Dotąd stał na czele warszawskiego zespołu Business Process Solutions (BPS), który specjalizuje się w usługach prowadzenia rozliczeń podatkowych – tax compliance (CIT, VAT oraz podatki lokalne), prowadzenia ksiąg rachunkowych i sprawozdawczości finansowej oraz oddelegowania pracowników do działów finansowo-księgowych.

Ekspert jest także zaangażowany w rozwój usług BPS w południowej Polsce oraz w koordynację współpracy zespołów BPS w Europie Środkowej.

Damian Groński posiada ponad 18-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym oraz bieżącej obsłudze księgowej i podatkowej firm. Z Deloitte jest związany od 8 lat.  

Krzysztof Wilk, Deloitte.

Z kolei Krzysztof Wilk – ekspert z niemal 20-letnim doświadczeniem w dziale podatków pośrednich, jest również liderem sektora Life Sciences & Healthcare. Brał udział w wielu kompleksowych przeglądach podatkowych i badaniach due diligence.

Nadzorował prace związane z dostosowaniem systemów finansowo-księgowych i ERP do wymogów prawa podatkowego oraz implementację rozwiązań Deloitte obejmujących automatyzacje procesów w zakresie VAT i JPK.

Występuje także jako ekspert na konferencjach szkoleniowych i warsztatach prowadzonych dla klientów z różnych branż, w szczególności farmaceutycznej i nieruchomości.

Wojciech Zawada, Deloitte.

Nowy partner w dziale audytu to Wojciech Zawada, lider grupy doradztwa przy transakcjach kapitałowych w ramach działu audytu w Polsce i Europie Środkowej. Doświadczenie w pracy audytorskiej zdobywał pracując dla największych spółek w kraju i za granicą. 

Jako biegły rewident specjalizuje się w badaniu sprawozdań finansowych przygotowanych zgodnie z Polskimi Standardami Rachunkowości oraz Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki, w szczególności w sektorze energetycznym i wydobywczym. Jest także ekspertem w zakresie doradztwa związanego z transakcjami na rynku kapitałowym, badań sprawozdań finansowych spółek przygotowujących się do oferty publicznej lub prywatnej papierów wartościowych. Z Deloitte jest związany od ponad 14 lat.