Darmowy podpis kwalifikowany dla klienta lub kontrahenta już dostępny

Darmowy podpis kwalifikowany dla klienta lub kontrahenta już dostępny
Fot. stock.adobe.com / SergeyBitos
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
SIGNIUS wprowadza nową funkcję na swojej platformie. Osoba zlecająca podpisanie dokumentów, może opłacić podpisy kwalifikowane drugiej stronie, umożliwiając jej tym samym złożenie podpisów kwalifikowanych zupełnie za darmo. Firma oferuje taką możliwość jako pierwsza na rynku, czytamy w opublikowanym komunikacie.

Osoba zlecająca dokumenty do podpisu przez platformę SIGNIUS Professional może teraz, dzięki nowej funkcji, zapłacić za podpisy kwalifikowane swoich podpisujących.

Zlecający wybiera osobę, której kupuje dostęp do podpisów kwalifikowanych, a w kolejnym kroku wybiera pakiet, np. pięciu podpisów. Nowa funkcja zdecydowanie usprawnia wiele procesów w firmie.

Rozwiązanie (…) ogranicza konieczność druku i fizycznego wysyłania dokumentów oraz zapewnia dużą wygodę dla użytkowników

‒ Szybsze podpisanie umów przekłada się np. na zwiększenie i przyspieszenie konwersji sprzedaży. Ale to nie wszystko.

Możliwość opłacenia złożenia podpisu kwalifikowanego przez drugą stronę jest niezwykle przydatna, a czasem niezbędna, w przypadku zawierania umów z klientem lub nowym pracownikiem ‒ mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A.

Czytaj także: BNP Paribas Leasing Solutions Polska wprowadza zdalne podpisywanie umów finansowania dla firm

Zaproszony do podpisu nie ponosi kosztów

Wybranie nowej opcji na platformie przez osobę zlecającą złożenie podpisu kwalifikowanego, sprawi, że osoba zaproszona do podpisu nie poniesie żadnych kosztów za złożenie swojego podpisu na dokumencie.

Co istotne, nie ma konieczności instalowania żadnej aplikacji, a cała czynność podpisywania odbywa się w trakcie jednego procesu na jednej platformie

W koszcie pakietu zawarte jest także potwierdzenie tożsamości podpisującego, które odbywa się poprzez wideoweryfikację. Ten krok jest podstawą do wydania certyfikatu kwalifikowanego, który umożliwia natychmiastowe złożenie podpisu kwalifikowanego.

Oprócz szybszego zawierania transakcji i umów, a także skrócenia procesu formalnego do minimum, rozwiązanie daje jeszcze inne korzyści. Ogranicza konieczność druku i fizycznego wysyłania dokumentów oraz zapewnia dużą wygodę dla użytkowników. Co istotne, nie ma konieczności instalowania żadnej aplikacji, a cała czynność podpisywania odbywa się w trakcie jednego procesu na jednej platformie.

Czytaj także: Asseco Data Systems wsparło EFL przy wprowadzeniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego

Kolejna opcja

Opisywane rozwiązanie to kolejna funkcja dostępna na platformie SIGNIUS Professional. Od kilku miesięcy istnieje już możliwość pokrycia przez zlecającego kosztów podpisu zaawansowanego. Zlecający, ze swojego pakietu, może udostępnić podpisującym podpisy zaawansowane.

Ponieważ w przypadku podpisu kwalifikowanego mamy do czynienia z imiennym certyfikatem kwalifikowanym, by umożliwić bezpłatne złożenie podpisu drugiej stronie (np. naszemu kontrahentowi lub pracownikowi), niezbędne jest wykupienie pakietu podpisów kwalifikowanych wraz z weryfikacją tożsamości dla konkretnej osoby.

W ostatnich tygodniach na platformie wprowadzono dwa nowe języki (rosyjski i ukraiński), w których można dokonać wideoweryfikacji

W tej opcji można nabyć każdy, dostępny na platformie, pakiet podpisów. Ważność pakietu wynosi od 1 godziny do dwóch lat ‒ od złożenia pierwszego podpisu.

Platforma w nowych wersjach językowych

W związku z dynamicznym rozwojem, firma wprowadza nowe wersje językowe oraz rozbudowuje swój zespół. W ostatnich tygodniach na platformie wprowadzono dwa nowe języki (rosyjski i ukraiński), w których można dokonać wideoweryfikacji. Dzięki temu, tożsamość można potwierdzać już w pięciu językach.

To ważna informacja dla wielu polskich firm współpracujących z podmiotami za naszą wschodnią granicą i dla osób, dla których rosyjski bądź ukraiński jest językiem ojczystym. Z interfejsu samej platformy można korzystać już w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Czytaj także: PKO BP: firmy i przedsiębiorstwa wykorzystają mSzafir do podpisu dokumentów kredytowych

Źródło: SIGNIUS S.A.