Darmowe zdjęcia na stronę internetową małej firmy

Darmowe zdjęcia na stronę internetową małej firmy
Fot. stock.adobe.com / wpadington
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O tym gdzie można znaleźć darmowe zdjęcia stockowe dla małej firmy piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Autorzy poradnika Akademia Przedsiębiorcy stwierdzają, że w zasadzie nie można prowadzić strony internetowej firmy bez wykorzystywania różnego rodzaju zdjęć i ilustracji.

Okazuje się, że wiele zdjęć można wykorzystywać za darmo. Gdzie ich szukać i na jakich zasadach można je wykorzystywać, o tym piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Siedem darmowych banków zdjęć

Są jednak bazy zdjęć, które początkowo proponują darmowy dostęp do swoich zasobów, później jednak trzeba płacić za pobrane zdjęcia. Niektórym przedsiębiorcom mogą być potrzebne zdjęcia z tego typu szerokich i wyspecjalizowanych zbiorów.

Można również korzystać z darmowych zdjęć. Autorzy artykułu  „Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia stockowe dla małej firmy? Poznaj 7 darmowych banków zdjęćpodają adresy internetowe banków z darmowymi zdjęciami. Przy okazji wyjaśniają co to jest licencja Creative Commons (CC).

Rodzaje darmowych licencji

Podają nazwy trzech licencji, które uprawniają do zamieszczania darmowych zdjęć. Okazuje się jednak, że są pewne warunki i ograniczenia dotyczące ich wykorzystywania. Każda z wymienionych licencji ma w tym zakresie różne wymagania.

Autorzy wymieniają nazwy siedmiu darmowych banków zdjęć stockowych, ale jak zaznaczają – takich banków jest znacznie więcej.   

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB