Dariusz Szwed został powołany do Zarządu BGK

Dariusz Szwed został powołany do Zarządu BGK
Dariusz Szwed Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Premier Mateusz Morawiecki odwołał 30 listopada 2021 r. Przemysława Cieszyńskiego ze składu zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i powołał Dariusza Szweda na członka zarządu BGK z dniem 1 grudnia br., podał Bank.

Dariusz Szwed ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sektorze finansowym.

Od 2019 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Alior Banku.

Odpowiedzialny był za obszar klienta indywidulanego i klienta biznesowego – małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także Private Banking oraz Biuro Maklerskie. Od 1 kwietnia 2019 roku pełnił również funkcję Prezesa Zarządu Alior TFI S.A.

Bezpośrednio przed powołaniem na członka Zarządu Alior Banku pełnił funkcję dyrektora departamentu Private Banking w Santander Bank Polska, czytamy na stronach internetowych Alior Banku.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju, jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP.

Bank Gospodarstwa Krajowego realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą.

Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne.

Źródło: ISBnews, Alior Bank