Dariusz Kuśmider nowym zarządzającym w TFI PZU

Dariusz Kuśmider nowym zarządzającym w TFI PZU
Dariusz Kuśmider Fot. TFI PZU
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do Biura Rynku Akcji TFI PZU dołączył Dariusz Kuśmider. Od 1 czerwca objął funkcję zarządzającego funduszami. Kuśmider posiada blisko 15-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym.

Od 1 czerwca do Biura Rynku Akcji TFI PZU, którego dyrektorem jest Tomasz Matras , dołączył Dariusz Kuśmider. Objął on funkcję zarządzającego funduszami. Ostatnio związany był z Aegon PTE, gdzie odpowiadał za zarządzanie Otwartym Funduszem Emerytalnym oraz funduszami PPK. Wcześniej pracował w TFI Allianz Polska oraz Amundi Polska TFI. Swoją karierę zaczynał w KBC TFI.

Kuśmider jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada bogate, blisko 15-letnie, doświadczenie jako analityk rynku akcji i zarządzający funduszami.

Czytaj także: IV etap wdrażania PPK: TFI PZU pozyskało ok. połowę podmiotów sektora publicznego >>>

Pandemia koronawirusa wywołała spadek globalnej gospodarki w 2020 r.  W tym roku obserwujemy dynamiczne odbicie, co niewątpliwie stwarza duże szanse  wzrostu na rynkach akcji.

– W tak zmiennym środowisku szczególnie liczy się wiedza i doświadczenie. Dołączenie Dariusza do zespołu TFI PZU to naprawdę duże wzmocnienie naszych  kompetencji w obszarze rynku akcji. Cieszę się, że będziemy mieli na pokładzie tak doświadczonego i wykwalifikowanego zarządzającego funduszami. Trafna analiza i prawidłowy dobór spółek do portfela to klucz do sukcesu nie tylko w czasach pandemii – mówi Tomasz Matras, dyrektor Biura Rynku Akcji w TFI PZU.  

– Cieszę się, że dołączyłem do TFI PZU, lidera rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Mam nadzieję, że moje doświadczenie na rynku kapitałowym, między innymi w obszarze selekcji spółek polskich i zagranicznych, okaże się cennym wzmocnieniem zespołu. Zależy mi na generowaniu dobrych, ponadprzeciętnych stóp zwrotu funduszy zarządzanych przez TFI PZU, które przełożą się na dalszy wzrost zaufania klientów do oszczędzania w funduszach inwestycyjnych – dodaje Dariusz Kuśmider. 

TFI PZU zarządza aktywami o łącznej wartości 35 mld złotych. Działa od 1999 roku i jest częścią Grupy PZU – największej instytucji finansowej w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU / TFI PZU