Czytnik OCR

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140222.ComboSmart.01.400x400Combo Smart to nowy czytnik OCR skonstruowany z myślą o wsparciu systemów kontroli oraz identyfikacji. Urządzenie w dużej mierze usprawnia odczyt wszelkiego rodzaju danych zawartych w paszportach, wizach, dowodach osobistych, prawach jazdy oraz kartach plastikowych (karty biznesowe, karty lojalnościowe, karty z paskiem magnetycznym).

Ponadto umożliwia odczyt kodów kreskowych 1D i 2D zamieszczonych zarówno na dokumentach papierowych jak i na wyświetlaczach telefonów komórkowych.

To co wyróżnia czytnik OCR Combo Smart w odróżnieniu od modelu ID709 to większe pole skanowania (125mm x 88mm) oraz zdolność przechwytywania obrazów w UV i danych zakodowanych w chipach RFID Mifare, np. tych, które są częścią nowych paszportów biometrycznych. Ponadto urządzenie wyposażono w bardziej wydajny układ optyczny umożliwiający rejestrowanie obrazów w rozdzielczości 500 dpi i gwarantujący jeszcze szybszą pracę skanera. Natomiast wyjątkowo kompaktowa obudowa i elegancki design pozwala na zastosowanie czytnika w miejscach, w których liczy się jakość wykonania tj. kasyna, banki, hotele oraz lotniska.

Zastosowanie:

  • odczyt i weryfikacja danych z kart pokładowych na lotnisku, paszportów i dowodów osobistych w instytucjach rządowych (przejścia graniczne, kontrolne itp.)
  • rejestracja w hotelach, wypożyczalniach samochodów, bankach, kasynach
  • zakładanie i obsługa kart lojalnościowych w placówkach handlowych

Źródło: www.koncept-L.pl