Czy porozumienie w USA nastąpi przed czwartkiem?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) osiągnęło tygodniowe maksimum na poziomie 1.3597 wobec dolara amerykańskiego (USD) i obecnie notowane jest około poziomu 1.3562. Europa próbuje wyjść z kryzysu zadłużenia, podczas gdy USA grozi niewypłacalność.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do najwyższej wartości od dwóch tygodni na poziomie 98.70 wobec jena japońskiego (JPY). Para odbyła rajd po tym jak liderzy senatu USA od soboty próbują dojść do porozumienia w sprawie zwiększenia limitu zadłużenia w USA.

Akcje

Akcje amerykańskie drugi dzień kontynuują wzrost dzięki spekulacjom, że dojdzie do porozumienia w USA jeszcze przed czwartkiem. USA 500 (SPI) odbił się z poziomu 1680 do poziomu 1709. Wygląda na to, że wartość indeksu może jeszcze wzrastać.

Towary

Ropa naftowa (WTI) waha się między zyskami a stratami i obecnie notowana jest pomiędzy poziomem 101.00 i 102.50. Wszystkie oczy skierowane są na zamknięcie administracji rządowej w USA i możliwe porozumienie w tej sprawie może popchnąć wartość ceny wyżej.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) zyskał ponad 130 pipsów osiągając wartość na poziomie 0.9538 wobec dolara amerykańskiego (USD) i dotykając w ten sposób najwyższej wartości od lipca. Bank Rezerwy Australii (RBA) opublikował dzisiaj protokół z ostatnich „minut” RBA dotyczący polityki monetarnej Australii, sygnalizujący zamiar utrzymania stóp procentowych na obecnym poziomie.

Traderzy powinny korzystać z tego ruchu wybierając opcje “CALLs” at-the-money na parze AUDUSD, co pozwoli im zminimalizować ryzyko straty do wpłaconej premii w przypadku odwrócenia trendu na „niedźwiedzi”.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.