Cyfrowa bankowość bez banków? Czas na nową strategię.

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ralph Hamers - CEO grupy ING zwraca uwagę bankowcom, że klienci chcą "bankowania", a nie "banków" i przyszłość cyfrowej bankowości wcale nie gwarantuje istnienia banków.

Jak zatem przygotować się na zmiany i nowe oczekiwania klientów aby nie być pominiętym w ich kolejnych decyzjach dotyczących produktów finansowych? Wspólnie z ekspertami z obszaru bankowości, nowych technologii, bezpieczeństwa IT oraz analizy danych przygotowaliśmy serie publikacji pod nazwą Digital Banking Expert Guides.

W pierwszej części podpowiadamy jak stworzyć skuteczną strategię cyfrowego banku gotowego do kooperacji z nowymi graczami (rynek Fintech) i spełniającego wymogi nowych regulacji (PSD2).

W drugiej części omawiamy trendy technologiczne i nowe rozwiązania informatyczne, które ułatwiają bankom konkurowanie na rynku cyfrowych usług finansowych.

Trzecia część to pakiet eksperckich rekomendacji dotyczących wdrożenia cyfrowej strategii. Omawiamy tam inicjatywy i praktyczne rozwiązania oparte o analitykę danych w czasie rzeczywistym „Behaviolytics”, nowoczesny frontend i rozwiązania mobilne dla klienta, zapewniające omnikanałowość i zarzadzanie ścieżką klienta oraz przygotowanie otwartej infrastruktury bankowej Open API i rozwiązań dla Digital Workplace.

Zapraszamy do pobrania pierwszej części już dziś.