Cyberpunk 2077: CD Projekt otrzymał drugi pozew zbiorowy w USA

Cyberpunk 2077: CD Projekt otrzymał drugi pozew zbiorowy w USA
Źródło: CD Projekt
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
CD Projekt otrzymał zawiadomienie o złożeniu przed Sądem Okręgowym USA dla okręgu Centralnej Kalifornii drugiego cywilnego pozwu zbiorowego przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami "OTGLY" oraz "OTGLF" i opartych na akcjach spółki, podał CD Projekt.

Treść pozwu w tym jego przedmiot i zakres jest tożsama z pozwem otrzymanym przez spółkę 25 grudnia 2020 roku, w którym pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej, czy działania spółki i jej członków zarządu związane z premierą gry „Cyberpunk 2077” stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez m.in. wprowadzenie inwestorów w błąd, doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie, podano.

Czytaj także: Prezes UOKiK: weryfikujemy, czy CD Projekt był świadom braków gry Cyberpunk 2077 w momencie startu sprzedaży >>>

Treść pozwu nie określa wartości roszczenia

Jak zaznaczono, spółka podejmie aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami.

Czytaj także: Cyberpunk 2077: CD Projekt zapowiada aktywną obronę przed roszczeniami sądowymi >>>

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia – „Cyberpunk 2077”.

Źródło: ISBnews