Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie zaoferuje PPK od 1 lipca

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie zaoferuje PPK od 1 lipca
Źródło: Compensa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, należące do Vienna Insurance Group (VIG) od 1 lipca 2019 roku będzie oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK). Dystrybucja oferty będzie prowadzona w oparciu o bliską współpracę z reprezentującymi pracodawców brokerami i w kanale agencyjnym, podała spółka.

1 lipca 2019 roku #PPK zostaną wprowadzone w spółkach zatrudniających ponad 250 pracowników #Compensa

„Zdania na temat oferowania PPK przez brokerów i agentów są podzielone. My widzimy w tym produkcie olbrzymią szansę i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać naszych partnerów, bo rolę pośredników w powodzeniu projektu PPK uznajemy za kluczową. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym podmiotem” – powiedział prezes Compensy Artur Borowiński, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że jej wyróżnikiem będzie złożony charakter oferowanego produktu. Przystępujący do PPK pracownicy skorzystają zarówno z programu inwestycyjnego (gwarantowany dostęp do min. 8 funduszy zdefiniowanej daty), jak i z dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej, stanowiącej integralną część oferty i sprzedażowy atut z punktu widzenia pośredników i pracodawców.

„PPK to długoletnie oszczędzanie i inwestowanie, szansa na zmianę niekorzystnych proporcji wysokości ostatniej pensji do emerytury. Aby program zadziałał, pracodawcy i pracownicy muszą zyskać pewność, że ich środki zostaną powierzone doświadczonej instytucji, która będzie potrafiła odpowiednio nimi zarządzać. Budowany przez lata know-how Compensy w obsłudze największych pracodawców w zakresie ubezpieczeń grupowych czy zdrowotnych, to dla klientów gwarancja skuteczności i argument za przystąpieniem do PPK. Ponadto dzięki części ochronnej zyskają oni dodatkowe wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak śmierć czy nieszczęśliwe wypadki” – dodał Borowiński.

Specjalny zespół ekspertów

Do sprzedażowej i posprzedażowej obsługi pośredników i pracodawców Compensa powołała został dedykowany zespół ekspertów, którego zadaniem będzie obsługa PPK od strony merytorycznej i technicznej.

Compensa, powołując się na dane OECD, przypomniała, że relacja uzyskanej emerytury do ostatniej pensji w Polsce wynosi 39%, a średnia w krajach członkowskich UE to aż 71%.

„Przedstawiciele Compensy uważają, że PPK mają potencjał, by zmienić tę statystykę – dzięki zasadom obowiązkowości, powszechności oraz wielu udogodnieniom dla pracowników, do których zalicza się m.in. system dopłat ze strony państwa i wpłaty pracodawców. Wielką wartością dla klientów z pewnością okażą się również niskie opłaty za zarządzanie funduszami w ramach PPK” – podkreślono.

PPK najpierw w spółkach zatrudniających ponad 250 pracowników

1 lipca 2019 roku PPK zostaną wprowadzone w spółkach zatrudniających ponad 250 pracowników, a w ciągu kolejnych 18 miesięcy do programu dołączać będą również mniejsze organizacje. Lista podmiotów (TFI, PTE oraz zakładów ubezpieczeń), które zdecydowały się oferować PPK wciąż jest otwarta.

Głównym akcjonariuszem Compensa TU na Życie jest Vienna Insurance Group, jedna z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: ISBnews