Co dalej z polskim grafenem?

Co dalej z polskim grafenem?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Czy polskie firmy mogą zarabiać na grafenie i co można zrobić, aby skutecznie wykorzystać wiedzę polskich naukowców zaangażowanych w prace nad nowymi technologiami – mówił prof. Jan Szmidt rektor Politechniki Warszawskiej podczas konferencji Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego.

#JanSzmidt: Jeżeli w poważne przedsięwzięcie, które ma daleko przyszłościowe możliwości komercjalizacji nie zaangażuje się państwo, to prywatny przedsiębiorca w to nie wejdzie @NAUKA_GOV_PL @MPiT_GOV_PL

Zdaniem prof. Jana Szmidta Rektora Politechniki Warszawskiej, który uczestniczył w badaniach nad grafenem powodem braku sukcesu biznesowego Polski związanego z tą technologią jest niekonsekwentne finansowanie prac nad grafenem przez państwo.

Czytaj także: ITME: Polska będzie liderem w wytwarzaniu grafenu >>>

W jego opinii przedsiębiorcy nie są zainteresowani angażowaniem się w projekty, które mogą przynieść efekty finansowe po wielu latach jeśli w takich przedsięwzięciach nie bierze udziału państwo.

W tej chwili największe sukcesy we wdrażaniu rozwiązań biznesowych wykorzystujących grafen odnoszą Chiny – zauważa prof. Jan Szmidt.

 

 

Źródło: aleBank.pl