Citi Service Center Poland: specjaliści od AML potrzebni od zaraz

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

dlon.gotowka.02.400x267Specjaliści z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy to jedni z najbardziej poszukiwanych fachowców w całym sektorze finansowym. Citi Service Center Poland, jeden z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów na rynku AML, poszukuje ponad 100 specjalistów z tej dziedziny. Pracy dla nich na pewno nie zabraknie; założony w roku 2005 polski oddział CSC świadczy usługi z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy dla podmiotów z ponad 60 krajów.

Problemem, w znacznym stopniu ograniczającym liczbę ekspertów z zakresu AML, jest brak specjalistycznego kształcenia akademickiego w tej dziedzinie. Z tego powodu Citi Service Center Poland stawia nie tylko na obecnych, ale i przyszłych fachowców, aktywnie angażując się w stworzenie odpowiednich programów edukacyjnych. Dla studentów i absolwentów kierunków prawnych i ekonomicznych to nie tylko szansa na uzyskanie dodatkowych kwalifikacji; wyróżniający się absolwenci szkoleń mają szansę uzyskać stałe zatrudnienie w CSC.

Pierwszym efektem tych działań były warsztaty poświęcone zagadnieniom AML – An Introduction to the International Certificate in Anti Money Laundering – zorganizowane w styczniu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Przy organizacji szkolenia Citi współpracował z International Compliance Association (ICA) oraz International Compliance Training (ICT) – instytucje te są światowymi liderami w zakresie wdrażania dobrych praktyk i prowadzenia edukacji w zakresie przeciwdziałaniu przestępczości gospodarczej. Szkolenie odbyło się w formie warsztatów praktycznych zakończonych egzaminem. Pozytywny wynik egzaminu stanowił przepustkę do prestiżowego certyfikatu ICA Certificate in Anti Money Laundering, honorowanego na całym świecie jako potwierdzenie wysokich kwalifikacji w zakresie AML.

Zrealizowany przez nas program stanowi pierwszy krok do zrozumienia procesów i regulacji w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy. Nasze warsztaty pomagają wyposażyć studentów w wiedzę o rozwiązaniach i narzędziach, które zwiększają bezpieczeństwo w sektorze bankowym. Liczę, że uda nam się zaszczepić w nich nową pasję – tak pierwszą edycję warsztatów podsumował Karim Tadjer, odpowiedzialny za sektor AML szef Citi w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Na koniec dobra wiadomość dla tych, którym nie udało się zakwalifikować na edycję styczniową: w kolejnych miesiącach można się spodziewać następnych edycji szkoleń z zakresu AML organizowanych pod patronatem Citi, a partnerami programu będą kolejne uczelnie z całej Polski

Karol Jerzy Mórawski