Citi Handlowy rozwija współpracę z Grupą Warta

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Citi Handlowy rozwija współpracę z partnerem ubezpieczeniowym Grupą Warta i udostępnia swoim klientom nowe ubezpieczenie "WARTA Plan na Przyszłość". Nowy produkt w ofercie banku to rozwiązanie o charakterze oszczędnościowym, które jednocześnie spełnia funkcje ochronne. Tym rozwiązaniem Citi Handlowy wzbogaca ofertę dla klientów szukających bezpiecznych rozwiązań finansowych, dzięki którym zrealizują swoje plany na przyszłość. To drugi produkt Warty dostępny dla klientów banku. Od kwietnia tego roku klienci mogą skorzystać z polisy ochronnej - "Platynowa Ochrona Plus".

Citi Handlowy zaproponował swoim klientom nowe ubezpieczenie Warty ” WARTA Plan na Przyszłość”. Nowy produkt w ofercie banku to rozwiązanie o charakterze oszczędnościowym bazujące na regularnych wpłatach, umożliwiające klientom uzyskanie zagwarantowanej wysokości środków na realizacje przyszłych planów. Połączone jest z zabezpieczeniem finansowym w razie trudnych sytuacji losowych dotyczących zdrowia i życia ubezpieczonego np. w razie trwałego całkowitego inwalidztwa klienta ubezpieczyciel przejmie opłacanie wymaganych składek.

– To kolejny etap współpracy Citi Handlowy oraz Grupy Warta, którą rozpoczęliśmy w kwietniu oddając do dyspozycji klientów terminowe ubezpieczenie ochronne na życie – Platynowa Ochrona Plus. Wraz z Wartą opracowujemy kompleksową paletę rozwiązań ubezpieczeniowych zapewniających klientom realizację różnego typu potrzeb finansowych. – przypomina Wojciech Adamczyk, Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych Citi Handlowy. – Stawiamy na jakość i atrakcyjność rozwiązań produktowych dla klienta, połączoną ze specjalistyczną obsługą produktów ubezpieczeniowych oraz różne rozwiązania systemowe.   „WARTA Plan na Przyszłość” wpisuje się w nasz plan realizowany w ramach ścisłej współpracy z Wartą – podkreśla.

– Rozwijamy współpracę z bankiem Citi Handlowy tworząc nowy model rozwiązań ubezpieczeniowych, który rozszerzamy dla jego klientów o kompleksowe ubezpieczenie wspierające ich w odkładaniu pieniędzy na przyszłość oraz zapewniając ochronę finansową. To wyjątkowo elastyczne rozwiązanie, które dopasowuje się do potrzeb klienta w zakresie czasu trwania polisy, częstotliwości wpłat czy zakresu ochrony. „WARTA Plan na przyszłość” uzupełnia produkt ochronny, który trafił do oferty Citi Handlowy w pierwszej połowie roku – mówi Monika Woźniak-Wołek, Dyrektor Departamentu Bancassurance w Warcie.

Podstawą produktu „WARTA Plan na przyszłość” jest:

  • pewność przyszłych wypłat w ramach ubezpieczenia na dożycie, czyli wypłata zagwarantowanej sumy wraz z określoną premią z możliwością powiększenia o udział w zysku ubezpieczyciela;
  • zabezpieczenie finansowe w ramach ubezpieczenia życia, czyli świadczenie wypłacane uprawnionym w przypadku śmierci ubezpieczonego;
  • ochrona tymczasowa, dzięki której przed akceptacją wniosku przez Wartę ubezpieczony jest chroniony na wypadek śmierci wskutek NW – w przypadku zajścia zdarzenia Ubezpieczyciel wypłaci do 100 000 PLN;
  • dodatkowe bezpieczeństwo, niedostępne w przypadku produktów inwestycyjnych czy depozytowych, w ramach ochrony ubezpieczeniowej dotyczącej zdrowia i życia.

Polisa może zostać uzupełniona o umowy dodatkowe zapewniające wypłatę dodatkowego świadczenia w związku ze śmiercią w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zabezpieczenie na wypadek inwalidztwa poprzez wypłatę jednorazowego świadczenia lub przejęcie opłacania składki przez Wartę do końca umowy w przypadku trwałego całkowitego inwalidztwa. Klient korzystający z tej polisy może, w przypadku problemów finansowych, dwukrotnie zawiesić opłacanie składek regularnych nawet na 6 miesięcy, a także obniżyć ich wartość.

„WARTA Plan na Przyszłość” to rozwiązaniem, które w ramach jednego produktu zawiera elementy tak bardzo doceniane przez klientów jak:

  • gwarantowane kwoty wypłaty w przyszłości z możliwością dodatkowego zwiększenia poprzez udział w zyskach generowanych z przez ubezpieczyciela,
  • duża elastyczność w zakresie parametrów produktu dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta,
  • dodatkowe bezpieczeństwo niedostępne w przypadku innych produktach inwestycyjnych czy depozytowych, w ramach ochrony ubezpieczeniowej dotyczącej zdrowia i życia.

Oferta skierowana jest w szczególności do klientów posiadających w banku konto CitiPriority, Citigold oraz Citigold Private Client.

Źródło: Citi Handlowy