CFD na akcje PKP Cargo w City Index

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

gielda.smartfon.01.250xKontrakty na różnicę atrakcyjną alternatywą dla inwestowania w akcje.

W związku z sukcesem dzisiejszego debiutu giełdowego PKP Cargo City Index, wiodący broker CFD i Forex, dodał kontrakty CFD na akcje tej spółki do swojej oferty. Wysoka zmienność ich cen daje inwestorom wiele okazji transakcyjnych, a niskie prowizje i zastosowanie dźwigni finansowej sprawiają, że zaangażowanie w PKP Cargo za pośrednictwem kontaktów na różnicę (CFD) może być bardziej efektywne niż inwestowanie poprzez standardowy rachunek maklerski.

Jak na spółkę o relatywnie dużej kapitalizacji zmienność na rynku jest znaczna. Ceny akcji PKP Cargo wzrosły o kilkanaście procent, a cały dzisiejszy obrót będzie bardzo wysoki. W związku z atrakcyjnością akcji spółki dla inwestorów już w pierwszym dniu notowań wprowadziliśmy do naszej oferty odpowiadające im CFD. Niskie koszty transakcji oraz niewielka wartość środków, jakimi musi dysponować inwestor celem otwarcia pozycji, pozwalają nam liczyć na duże zainteresowanie tym instrumentem w najbliższych tygodniach” – mówi Łukasz Wardyn, dyrektor zarządzający City Index na Europę Środkowo-Wschodnią.

Dla CFD na akcje PKP Cargo, podobnie jak w przypadku CFD na akcje innych spółek dostępnych w City Index, oferta kupna i sprzedaży pokrywa się z kwotowaniami na rynku bazowym. Broker zapewnia dostęp do bezpłatnych notowań w czasie rzeczywistym. City Index nie pobiera również opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Nie ma też konieczności zasilenia rachunku. City Index umożliwia inwestorom przeprowadzanie transakcji z wykorzystaniem CFD na akcje PKP Cargo z maksymalną dźwignią finansową 5:1. Oznacza to, iż inwestor, który wnosi środki równe cenie jednej akcji, otwiera pozycję o wartości pięciu sztuk. Tym samym możliwe jest kilkukrotne zwiększenie potencjalnych zysków, jednakże  z uwagi na fakt, że CFD są lewarowane, straty mogą się powiększać w ten sam sposób. Prowizja transakcyjna dla wszystkich polskich klientów, podobnie jak na inne CFD oparte na polskich akcjach, wynosi 0,2%, przy czym nie może być mniejsza niż 10 złotych za transakcję.

wardyn.lukasz.01.150x224Zarówno w Polsce, jak i pozostałych krajach Europy, obserwujmy rosnące zainteresowanie wykorzystaniem CFD w transakcjach akcjami spółek bezpośrednio po ich giełdowym debiucie. Spektakularnym sukcesem było wprowadzenie CFD na akcje Facebooka w USA, a ostatnio również Royal Mail w Wielkiej Brytanii. W Polsce pierwszy raz zauważyliśmy zapotrzebowanie na wprowadzanie CFD już w dniu debiutu w związku z ofertą publiczną PZU. Poza PKP Cargo, w najbliższym czasie czeka nas jeszcze kilka elektryzujących debiutów światowych spółek, a pierwsze tygodnie notowań zapewniają zazwyczaj dużą zmienność kursów” – dodaje Łukasz Wardyn.

Spośród spółek notowanych na warszawskiej giełdzie największym zainteresowaniem klientów City Index cieszą się CFD na akcje KGHM, LOTOS, PKN Orlen, PZU oraz PKO BP. Natomiast zagraniczne spółki, których walorami handlują oni najczęściej, to między innymi: Apple, Google, Microsoft, Bank of America, Barclays, RBS, Lloyds, Vodafone, Tesco, Royal Mail, Rio Tinto oraz BHP Billiton.

Podstawowymi przewagami CFD nad tradycyjnym inwestowaniem bezpośrednio w akcje są niższe koszty i możliwość zastosowania dźwigni finansowej. Najniższe prowizje przy zaangażowaniu w akcje spółek notowanych na europejskich parkietach wynoszą w City Index tylko 0,05%, a dla spółek amerykańskich 0,1%. Poziom lewarowanie zależy między innymi od płynności i kapitalizacji danej spółki i może wynosić nawet 25:1.

Źródło: City Index