Certyfikaty strukturyzowane UniCredit Banku na GPW

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Certyfikaty strukturyzowane wyemitowane przez UniCredit Bank AG zadebiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Instrumentem bazowym dla nowych certyfikatów jest indeks cen ropy naftowej - S&P GSCI Crude Oil-Index Excess Return-Index - podał bank.

Nowe certyfikaty strukturyzowane emitowane przez UniCredit Bank AG po kilku latach znalazły się w obrocie giełdowym. Oferował je Private Banking Alior Banku, a instrumentem bazowym dla nowej emisji certyfikatów został indeks cen ropy naftowej S&P GSCI Crude Oil-Index Excess Return-Index, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych indeksów surowców naturalnych na świecie.

Prof. Małgorzata Zaleska, prezes GPW powiedziała: – Cieszymy się, że UniCredit Bank AG po kilku latach przerwy wyemitował kolejną serię certyfikatów strukturyzowanych na naszym rynku. Nowe instrumenty poszerzą paletę możliwości inwestycyjnych o nowy indeks cenowy skorelowany z globalnymi rynkami obrotu surowcami naturalnymi. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że kluczowa dla przyciągnięcia nowych inwestorów jest edukacja, dlatego też wraz z emitentami angażujemy się w różne inicjatywy promujące zwiększenie wiedzy o tym segmencie rynku. Wprowadzenie certyfikatów do obrotu pokazuje również, jak istotny dla inwestorów jest przejrzysty rynek wtórny, na którym można je sprzedać.

Giełda i Alior Bank podali, że do obrotu giełdowego wprowadzono jedną serię certyfikatów ISIN DE000HVB1730 z terminem ostatniego notowania 13 listopada 2020 r., a cena emisyjna certyfikatów to 100 zł.

Liczba certyfikatów, które emitent wprowadził do obrotu, wynosi 128 388 sztuk. Nowe instrumenty będą notowane na rynku równoległym w Systemie Animatora Rynku.

Dystrybutorem certyfikatów w ramach oferty niepublicznej był Alior Bank. – Obserwujemy w naszym banku duże zainteresowanie tego typu inwestycjami. W czasach niskich stóp procentowych klienci szukają bowiem alternatywnych form inwestowania, a certyfikaty dają możliwość zarabiania na różnorodnych aktywach bazowych. Świadomi inwestorzy wykorzystują potencjał alternatywnych instrumentów i chętnie w oparciu o nie budują swoje portfele inwestycyjne. Dzięki wprowadzeniu certyfikatów na giełdę stały się one płynnym instrumentem finansowym wycenianym rynkowo na rynku regulowanym – powiedział Marcin Kobus, Dyrektor ds. Produktów Oszczędnościowych Alior Banku i dodał, że bank zorganizuje kolejne emisje produktów strukturyzowanych emitowanych przez UniCredit Bank AG, które trafią na GPW.

Leszek Sadkowski