Certyfikaty standardów ZBP: Młody pnie się do góry!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zbp.logo.04.a.150xW warszawskim Klubie Bankowca odbyła się 41. uroczystość wręczenia certyfikatów ZBP w ramach Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej.

Stopnie zawodowe zdobyło 280 osób, w większości z banków spółdzielczych, 71 – tytuł Samodzielnego Pracownika Bankowego oraz 209 – Dyplomowanego Pracownika Bankowego. Aby uzyskać certyfikaty, młodzi adepci bankowości musieli odbyć szkolenie i zdać egzaminy.

Włodzimierz Grudziński, przewodniczący Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych, podkreślił, że certyfikaty nie są nadawane przez instytucje zewnętrzne, lecz samo środowisko bankowe, co dodaje im wartości oraz prestiżu. – Banki w Polsce zaczynają spełniać rolę instytucji użytku publicznego. Tak jak nie potrafimy funkcjonować bez prądu, wody czy bez komunikacji publicznej w miastach, konsumenci i firmy nie wyobrażają już sobie codziennego życia bez banków. To świetna informacja biznesowa, która oznacza jednak wielkie zobowiązania dla samych bankowców.

Certyfikaty poświadczające uzyskanie stopni zawodowych wręczali Włodzimierz Grudziński – przewodniczący Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych oraz Andrzej Wolski, członek zarządu CPBiI. Gratulacje laureatom składali również prezesi zarządów banków spółdzielczych.

– Jesteśmy dostarczycielami usług podstawowych, nie dla wybranych ludzi. Nie przypadkiem w zachodniej Europie osoby, które z różnych powodów nie mogą posiadać konta, są uważane za wykluczone społecznie. W wielu krajach ustanawia się mechanizmy, które zmuszają banki do tego, aby otwierały takim ludziom darmowe rachunki z najprostszymi usługami, by mogli normalnie funkcjonować w społeczeństwie. ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI