Certyfikat Wiarygodności Finansowej: Nasz płatnik z certyfikatem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2011.10.foto.032.a.150xCzy kontynuować współpracę z firmą, która opóźnia się z płatnościami i naraża nas na utratę płynności? Aby uniknąć tego dylematu, warto zawczasu sprawdzić wiarygodność finansową swojego kontrahenta.

O tym, czy dana firma jest wiarygodna finansowo, decyduje fakt, czy posiada zaległe należności i czy widnieje w rejestrach dłużników. Do rejestru może trafić każdy podmiot gospodarczy, który posiada zaległe zadłużenie na kwotę minimum 500 zł i nie spłaca tej należności od co najmniej 60 dni. Wierzyciel musi mieć podpisaną umowę z biurem informacji gospodarczej i przed dokonaniem wpisu wysyła do dłużnika monit, że jeśli nie otrzyma płatności, przekaże informację do BIG.

Ograniczanie ryzyka

Znalezienie się w Rejestrze Dłużników BIG znacznie obniża wiarygodność finansową firmy. Powoduje problemy w momencie starania się o kredyt inwestycyjny lub na finansowanie bieżącej działalności. Utrudnia też dostęp do towarów i usług, gdyż banki i przedsiębiorcy, tj. m.in. telekomy, firmy leasingowe, ubezpieczyciele przed nawiązaniem współpracy sprawdzają wiarygodność potencjalnych kontrahentów i klientów w BIG-ach.

BIG InfoMonitor współpracuje na zasadzie wymiany danych z ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI