Cena ropy spada po porozumieniu nuklearnym z Iranem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) odbiło się z niskiego poziomu osiągniętego w ubiegłym tygodniu do wartości 1.3558 przed korektą do poziomu 1.3535 w poniedziałkowy poranek. Wspólna waluta może testować swój nowy opór na poziomie 1.3605 w dalszej części dnia.

Dolar amerykański (USD) umocnił się dotykając wartości na poziomie 101.87 wobec jena japońskiego (JPY). Para zyskała 200 pipsów od zeszłego tygodnia, kiedy to Bank Japonii zobowiązał się do utrzymania stóp procentowych na niskim poziomie.

Akcje

USA 500 (SPI) cały czas dotyka wysokich poziomów i pierwszy raz dotknął wartości powyżej 1800, rozpoczynając tydzień od poziomu 1808. Największy indeks na świecie nie traci w ostatnich miesiącach, nawet w związku z pogłoskami o zbliżającym się ograniczeniu Fed.

Towary

Ropa Brent (BRT) rozpoczęła trading na niższym poziomie w tym tygodniu. Cena ropy spadła w ubiegłym tygodniu z poziomu 111.35 do poziomu 108.09. Umowa między Iranem a głównymi potęgami gospodarczymi przewiduje rozluźnienie sankcji gospodarczych.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) trzeci raz od września dotknął swojego oporu na poziomie 1.6229 w stosunku do dolara amerykańskiego. Funt szterling może dokonać przełamania powyżej swojego oporu, jeśli straci swoje wsparcie około poziomu 1.6070. Patrząc w przyszłość na jutrzejszą publikację Banku Anglii dotyczącą inflacji możemy się spodziewać, że wyznaczy ona kierunek funta.

Inwestorzy powinni tworzyć spread „byka” (Bull Call Spread) na parze GBPUSD i czerpać korzyści ze zwyżkowego trendu, który prawdopodobnie popchnie wartość funta szterlinga jeszcze wyżej. Bull Call Spread może być tworzony poprzez jednoczesny zakup opcji „Calll” in-the-money oraz sprzedaż opcji „Call” out-of-the-money w celu zmniejszenia kosztów tworzenia tych pozycji.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.