Były Rzecznik Finansowy nowym wiceministrem rozwoju i technologii

Były Rzecznik Finansowy nowym wiceministrem rozwoju i technologii
Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowym wiceministrem rozwoju i technologii, odpowiedzialnym za innowacje, politykę przemysłową i sprawy europejskie został Mariusz Golecki, poinformował resort.

„Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 7 grudnia powołał prof. Mariusza Goleckiego na stanowisko podsekretarza stanu w tym resorcie. Nowy wiceminister rozwoju i technologii będzie zajmował się obszarem innowacji i polityki przemysłowej oraz sprawami europejskimi, a także będzie sprawował nadzór nad jednostkami podległymi MRiT” – czytamy w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Mariusz Golecki od października 2019 roku do grudnia 2021 r. pełnił funkcję Rzecznika Finansowego.

W latach 2016-2020 był przewodniczącym Rady ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania przy Ministrze Finansów, a w latach 2018-2019 członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego. Natomiast w latach 2016-2017 pełnił funkcję dyrektora departamentu prawnego w Ministerstwie Finansów oraz dyrektora departamentu prawa międzynarodowego i europejskiego w Prokuratorii Generalnej RP.

Jest profesorem oraz dyrektorem Instytutu Badań Prawnoporównawczych i Interdyscyplinarnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Źródło: ISBnews