Bydgoszcz z nowoczesną kartą miejską od BRE i mBanku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bre.bank.01.250x129BRE Bank i będący jego częścią mBank zaoferują karty płatnicze, pełniące rolę Bydgoskiej Karty Miejskiej. Sprawdzą się one m.in. jako bilet miesięczny, honorowany w środkach komunikacji publicznej, ale również jako elektroniczny portfel.

Mieszkańcy Bydgoszczy będą mieć do wyboru kartę przedpłaconą, której wyrobienie nie wymaga podpisywania umowy z bankiem, oraz kartę debetową, połączoną z rachunkiem osobistym w mBanku.

Karta miejska, będąca jednocześnie kartą płatniczą, dla mieszkańców Bydgoszczy będzie dostępna już od 15 listopada br. W ramach współpracy z miastem, BRE Bank przygotował dwa rodzaje kart: przedpłaconą (prepaid), której otrzymanie nie wymaga podpisania umowy z bankiem, oraz debetową, powiązaną z rachunkiem osobistym eKonto lub izzyKONTO w mBanku.

Obie karty opatrzone zostały logotypem mBanku (detalicznej marki BRE).

Zakodowany na karcie bilet pozwala poruszać się bydgoską komunikacją miejską. Zastosowane rozwiązanie umożliwia też rozszerzenie funkcji karty. Dla przykładu, kartą będzie można się posługiwać w miejskich instytucjach kultury lub płacąc za parking – mówi Dariusz Nalepa, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej BRE Banku. – Zintegrowanie wielu funkcji w ramach bankowej karty płatniczej jest z punktu widzenia klienta rozwiązaniem bardzo wygodnym. Zamiast nosić w portfelu wiele różnych „plastików”, wystarczy jedna karta, którą nie tylko można zapłacić w sklepie czy wyciągnąć pieniądze z bankomatu, ale również posługiwać się w komunikacji publicznej – dodaje Jacek Iljin, dyrektor Departamentu Produktów Podstawowych i Usług Niebankowych w mBanku.

Bydgoska Karta Miejska (prepaid MasterCard eMoney PayPass) to rozwiązanie dla osób, które nie chcą wiązać się umową z bankiem. Realizacja płatności możliwa jest po wcześniejszym zasileniu rachunku karty. W tym celu wystarczy dokonać przelewu lub przekazu pocztowego na numer rachunku znajdujący się na odwrocie karty. W każdej chwili na stronie internetowej brebank.pl/prepaid można sprawdzić, ile pieniędzy pozostało na posiadanej karcie.

Bydgoska Karta mBanku (debetowa MasterCard Debit PayPass), powiązana z bezpłatnym eKONTEM lub izzyKONTEM w mBanku, to rozwiązanie przeznaczone dla osób posiadających już rachunek w banku lub nim zainteresowanych.

Dzięki połączeniu karty z kontem osobistym, klient zyskuje nieograniczony dostęp do pieniędzy zgromadzonych na swoim rachunku, jednocześnie korzystając z wygody, jaką daje dodanie do karty funkcji biletu miesięcznego. Dodatkowo, posiadacz Bydgoskiej Karty mBanku może skorzystać z rabatów na zakup biletów okresowych. I tak, nowy klient mBanku zyska 88 zł premii na pierwszy bilet, a przy nabywaniu kolejnych zniżka będzie wynosić każdorazowo 5 proc. Z kolei mieszkańcy Bydgoszczy, będący już klientami banku, na zakup pierwszego biletu okresowego otrzymają 10 zł premii, a przy zakupie kolejnych przysługiwać im będzie każdorazowo 5-proc. rabat.

Kartami BRE i mBanku można płacić w sklepach i punktach handlowo-usługowych w Polsce i na świecie oraz w internecie, a także wypłacać gotówkę z bankomatów. Karty umożliwiają również dokonywanie wygodnych transakcji zbliżeniowych w technologii PayPass (do 50 zł bez konieczności podawania kodu PIN, powyżej tej kwoty z potwierdzeniem transakcji PIN-em).

Karty można nabyć on-line: na stronach bydgoskakartamiejska.com.pl lub mbank.pl/bydgoszcz oraz w Centrach Obsługi Klienta Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (karty prepaid), telefonicznie za pośrednictwem mLinii mBanku (debetowe). Karty BRE i mBanku wydawane są także osobom poniżej 18 roku życia.

Umowa z ZDMiKP jest dla nas bardzo ważna. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu życie Bydgoszczan stanie się prostsze. BRE Bank ma doświadczenie we wprowadzaniu tego typu projektów. Od 2011 r. z karty miejskiej, wyposażonej w funkcję płatniczą, mogą korzystać mieszkańcy Krakowa. Jeszcze w listopadzie dołączą do nich Bydgoszczanie, a w 2013 r. mieszkańcy 21 miast i gmin z regionu Górnego Śląska (dzięki projektowi Śląskiej Karty Usług Publicznych) – podsumowuje Dariusz Kacprzyk, dyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami BRE Banku.

Źródło: BRE Bank