Burmistrz Zakopanego nadal na stanowisku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wybory.02.250xW niedzielę odbyło się referendum w sprawie odwołania burmistrza Zakopanego Janusza Majchra. Miejska Komisja do Spraw Referendum ogłosiła, że jest ono nieważne z powodu za niskiej frekwencji.

Powodem podjęcia decyzji o przeprowadzeniu referendum o odwołanie burmistrza było nieudzielenie mu przez radnych absolutorium. Chodziło o niewykonanie budżetu. Najcięższe oskarżenia dotyczyły złego gospodarowania finansami oraz niewystarczających działań inwestycyjnych. Burmistrz zarzutów nie przyjął twierdząc, że radni będąc członkami opozycji, blokowali jego działania od początku kadencji.

„Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Janusza Wojciecha Majchra, burmistrza miasta Zakopane, przed upływem kadencji?” – twierdząco na to pytanie odpowiedziało 2 tys. 661 z nieco ponad 3,3 tys. głosujących. Liczba ta okazała się być jednak niewystarczającą, bowiem referendum wymagało co najmniej trzech piątych głosów uczestniczących w wyborze burmistrza w 2010 roku. Wtedy to w wyborach wzięło udział 8 tys. 407 osób, co oznacza, że do referendum powinno przystąpić co najmniej 5 tys. 45 wyborców.

źródło: www.niezalezna.pl