BS API przyspiesza rozwiązania mobilne w bankach spółdzielczych

BS API przyspiesza rozwiązania mobilne w bankach spółdzielczych
Błażej Mika, Wiceprezes SGB-Bank SA. Fot. SGB-Bank SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wiceprezes Zarządu SGB S.A. Błażej Mika, zwracając się do uczestników Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej (23-24.01.2020 r.) wskazał, że BS API to próba adekwatnej reakcji na współcześnie odczuwane efekty globalizacji.

#BłażejMika: Dalsza perspektywa BS API to zdalne kanały sprzedaży i kredyt mobilny #BankiSpółdzielcze #BankowośćSpółdzielcza #BSAPI #SGB #Cyfryzacja

BS API to innowacyjny interfejs, który pozwala na integrację wielu systemów informatycznych i przyspiesza rozwój technologiczny banków spółdzielczych należących do obu Zrzeszeń, Spółdzielczej Grupy Bankowej i Banku Polskiej Spółdzielczości. To Produkt Roku IT@Bank 2019.

Czytaj także: BS API bankowości spółdzielczej z nagrodą Produkt Roku IT@Bank 2019

Jak podkreśla Wiceprezes Zarządu SGB S.A. Błażej Mika, system BS API jest odpowiedzią na zmienność, niepewność złożoność i niejednoznaczność, bo muszą być: wizja, zrozumienie, jasność i skuteczność.

BS API czyli integracja IT

− Innymi słowy: wdrożenia aplikacji mobilnych to nie tylko usprawnienie dotyczące super zgody, usługi AIS czy usług PIS i CAF, co zamyka pierwszy etap, ale zoptymalizowanie systemów informatycznych, zintegrowanie rozproszonych zbiorów danych, usprawnienie sprawozdawczości w perspektywie − zadeklarował Błażej Mika.

Wiceprezes Mika zapowiedział również nowe wykorzystanie istniejących narzędzi jako dojście do zdigitalizowanego systemu sprzedaży w każdym banku, już w maju.

Dalsza perspektywa to zdalne kanały sprzedaży i kredyt mobilny.

Nowe produkty bankowe

− Rozmawiamy z KIR nad uzyskaniem dostępu do elektronicznego potwierdzenia tożsamości.

Planujemy również rozszerzenie sprzedaży mobilnej o produkty ubezpieczeniowe i programy lojalnościowe.

Wzrost sprzedaży i przychodów, poprawa wizerunku i nowy wymiar bliskości − to cele tego projektu − podsumował swoje wystąpienie podczas Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej Wiceprezes SGB Błażej Mika.

Źródło: aleBank.pl