Brytyjski Tandem Bank zmienia sposób obsługi bankowości dzięki nowej platformie

Brytyjski Tandem Bank zmienia sposób obsługi bankowości dzięki nowej platformie
Fot. intive
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tandem Bank, innowacyjny bank z siedzibą w Wielkiej Brytanii właśnie uruchomił nową platformę z usługami bankowymi dla swoich klientów.

Firma intive wspiera to dążenie i pomaga zagwarantować najbardziej efektywny i bezpieczny rozwój platformy banku i jego flagowych produktów cyfrowych.

Tandem Bank całkowicie zmodernizował swoją platformę wraz z nowoczesną aplikacją cyfrową, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i zapewniając użytkownikom swoich produktów jak najlepsze doświadczenia. Tandem i intive, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, stworzyły bezpieczną i skalowalną platformę bankową, która agreguje liczne usługi i upraszcza dalszą optymalizację produktów finansowych. Firmy zadbały o to, by nowe rozwiązanie realizowało jednocześnie cele zrównoważonego rozwoju i najwyższej jakości obsługi klienta.

Nowa platforma zapewnia nam elastyczność w opracowywaniu i dystrybucji produktów dopasowanych do potrzeb naszych klientów, lepiej i szybciej niż kiedykolwiek.

„Firma intive pomogła nam osiągnąć nasze cele pod względem technicznym, bez narażania na szwank naszego tytułu Dobrego Zielonego Banku. Ich głęboka wiedza techniczna, proaktywna postawa i ogromne doświadczenie w tej dziedzinie były kluczowe dla tego projektu”. – powiedział Noam Zeigerson, Chief Data and Technology Officer w Tandem Bank.

intive współpracuje z Tandem Bank od 2015 roku, świadcząc usługi eksperckie w zakresie projektowania UX, rozwoju i optymalizacji produktów cyfrowych, inżynierii mobilnej, oprogramowania backend, AI, uczenia maszynowego oraz Big Data.

Najnowocześniejsze technologie

Pomimo wyzwań związanych z pandemią Covid-19, wystarczyło zaledwie 12 miesięcy, by Tandem Bank i intive opracowały nowe rozwiązanie, przeniosły na platformę ponad 1500 klientów testowych oraz przeprowadziły płynną i bezpieczną migrację całej bazy klientów, depozytów i ksiąg kredytów hipotecznych. Architektura platformy została opracowana w oparciu o wybór najnowocześniejszych technologii, w tym infrastrukturę chmury obliczeniowej, ze szczególnym naciskiem na uczenie maszynowe i analizę predykcyjną.

„Jesteśmy dumni, że Tandem Bank mianował nas swoim kluczowym partnerem technologicznym i współpraca ta trwa już ponad 6 lat. Od samego początku nasze wyspecjalizowane zespoły pracowały ramię w ramię, aby stworzyć doskonałe środowisko bankowości cyfrowej dla klientów Tandem. To dla nas ogromna satysfakcja, gdy widzimy, jak nasz wkład przekłada się na zaawansowane rozwiązania, które wzmacniają pozycję Tandem Bank na rynku”. – powiedział Rahul Chhabra, wiceprezes, szef BU Fintech w intive.

Źródło: intive