Branża ubezpieczeniowa działa w globalnym trybie zdalnym

Branża ubezpieczeniowa działa w globalnym trybie zdalnym
Źródło: Sollers Consulting
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W związku z ograniczeniami w podróżowaniu spowodowanymi przez pandemię koronawirusa Sollers Consulting przeniósł pracę nad bieżącymi projektami z ubezpieczycielami i bankami na tryb zdalny.

#SollersConsulting: Stworzyliśmy infrastrukturę IT, która pozwala na pracę z każdego miejsca na świecie. W obecnej sytuacji jesteśmy w stanie kontynuować świadczenie usług bez zakłóceń #Koronawirus #PracaZdalna #InfastrukturaIT @Sollers_

Firmy z branży finansowej są do tego dobrze przygotowane. Sollers Consulting jest optymistycznie nastawiony do tego modelu pracy i wierzy, że dotrzymane zostaną wyznaczone terminy.

Koronawirus, a więc praca zdalna

Firma gwarantuje pełną ciągłość działania w czasach, które stanowią ogromne wyzwanie dla prawie wszystkich firm. W poniedziałek, 16 marca, Sollers Consulting zmienił tryb pracy na zdalny. Pracownicy biur w Warszawie, Tokio, Kolonii, Lublinie i Poznaniu otrzymali rekomendację pracy z domu.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

Co więcej, firma stworzyła zespół, który wspiera pracowników. Dba o to, aby procedury przebiegały zgodnie z planem działań mającym na celu ograniczenie ryzyka, nie tylko w odniesieniu do własnych pracowników, ale także dla pracowników firm obsługiwanych przez nią.

‒ Zdrowie naszych pracowników i ludzi, z którymi pracujemy i żyjemy, ma dla nas wysoki priorytet. Na szczęście, pandemia nie miała bezpośredniego wpływu na zdrowie naszych pracowników ‒ komentuje Marcin Pluta, Partner Zarządzający Sollers Consulting.

Infrastruktura IT zdaje egzamin

W związku z zaostrzeniem ograniczeń w podróży z powodu pogłębiającej się pandemii, firma zdecydowała się kontynuować pracę w trybie zdalnym do czasu zmiany sytuacji.

‒ W naszych projektach z ubezpieczycielami, bankami i innymi instytucjami finansowymi pracujemy częściowo na miejscu, a częściowo zdalnie ‒ wyjaśnia Michał Trochimczuk, Partner Zarządzający Sollers Consulting.

I dodaje, że praca zdalna od wielu lat jest ważną częścią codziennego życia zawodowego.

‒ Stworzyliśmy infrastrukturę IT, która pozwala nam na pracę praktycznie z każdego miejsca na świecie. W obecnej sytuacji jesteśmy w stanie kontynuować świadczenie usług bez zakłóceń ‒ podkreśla Michał Trochimczuk.

Podstawą jest chmura obliczeniowa

Sollers Consulting korzysta z narzędzi opartych na chmurze, które pozwalają na komunikację wewnątrz zespołów nawet wtedy, gdy pracują one daleko od siebie. Narzędzia i technologie, z których firma korzysta, są bardzo efektywne i bezpieczne.

Czytaj także: E-ubezpieczenia: aplikacje chmurowe, ale też nowe myślenie o kliencie

‒ Od wielu lat prowadzimy zdalne sesje z udziałem wielu uczestników, a nasze doświadczenie pokazuje, że działa to bardzo dobrze. Stworzyliśmy infrastrukturę IT, która gwarantuje poufność informacji, a także dostęp do nich w razie potrzeby ‒ mówi Marcin Pluta.

Zdalne projekty w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, we Francji

Obecnie wszystkie projekty są realizowane w trybie zdalnym.

 ‒ Wspieramy 14 firm ubezpieczeniowych w Wielkiej Brytanii. Wszyscy oni bez większych problemów przystosowali trwające projekty do trybu zdalnego ‒ komentuje Grzegorz Podleśny, Partner Sollers Consulting.

‒ Niemiecka branża ubezpieczeniowa przechodzi krok po kroku na zdalny sposób pracy. W niektórych przypadkach musimy przekonać naszych klientów do pracy bardziej zdalnej.

W kilku projektach, ubezpieczyciele i banki były lepiej przygotowane, niż się spodziewaliśmy, a projekty są kontynuowane bez większych zakłóceń ‒ dodaje Michał Trochimczuk.

Firma wspiera ośmiu niemieckich ubezpieczycieli i jeden niemiecki bank w modernizacji ich infrastruktury IT.

‒ Ubezpieczyciele w Skandynawii dość łatwo przestawili się na pracę zdalną. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu, dostosowaliśmy nasze projekty również we Francji. Niedawno sfinalizowaliśmy projekt z filią Admirala ‒ L’Olivier. Nasz drugi projekt we Francji zostanie również dostosowany do nowej sytuacji ‒ wylicza Marcin Pluta.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

‒ Ogólnie rzecz biorąc, branża ubezpieczeniowa jest dobrze przygotowana do wyzwań, jakie  stawia przed nią pandemia. Nawet w ekstremalnych okolicznościach, których jesteśmy obecnie świadkami, jesteśmy pewni, że zrealizujemy kolejne etapy naszych projektów.

Ponieważ widzimy, że wielu naszych klientów rozszerza swoje możliwości pracy zdalnej, dzielimy się z nimi naszymi doświadczeniami. Dzięki ustalonym strukturom, którymi dysponujemy, kontynuujemy nasze projekty zgodnie z planem, dotrzymując terminów i zachowując ducha pracy zespołowej ‒ podsumowuje Michał Trochimczuk.

Źródło: Sollers Consulting