BOŚ wprowadził kalkulator instalacji fotowoltaicznych

BOŚ wprowadził kalkulator instalacji fotowoltaicznych
Fot. BOŚ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Ochrony Środowiska uruchomił kalkulator instalacji fotowoltaicznych (PV). Narzędzie w kilka minut podpowiada, jakiej instalacji potrzebujemy oraz pozwala dopasować jej wielkość do warunków i potrzeb klienta. Pomaga też ocenić szacunkowy koszt zakupu i montażu oraz umożliwia sfinansowanie tej inwestycji w całości lub częściowo z kredytu BOŚ.
.@BOS__Bank uruchomił kalkulator instalacji fotowoltaicznych #PV #BOSBank

Kalkulator jest dostępny pod tym adresem.

Wypracowany przez bank autorski model uwzględnia różnorodne parametry m.in.: lokalizację, kąt padania promieni słonecznych, kierunek nachylenia dachu i średnie zużycie prądu. Kalkulator zaprojektowano tak, aby był przyjazny i przejrzysty, dzięki temu użytkownik podaje tylko niektóre informacje, a cała reszta dzieje się w tle. Formularz wypełnia się szybko, w kilku prostych krokach zarówno na komputerze stacjonarnym jak i smartfonie. Użytkownik może zapisać aplikację na pulpicie telefonu i korzystać z niej również w trybie offline jak ze zwykłej aplikacji.

Ponad trzykrotny wzrost zainteresowania instalacjami PV w II kw. 2020 r.

„W drugim kwartale 2020 r. zauważyliśmy ponad trzykrotny wzrost zainteresowania instalacjami PV. Nasi klienci coraz częściej pytają o dogodne możliwości ich finansowania i chętnie sięgają po EKOkredyt na fotowoltaikę oferowany przez BOŚ. Kalkulator instalacji fotowoltaicznych pomoże podjąć najlepsze decyzje kolejnym osobom pragnącym z jednej strony obniżyć wydatki na energię elektryczną, a z drugiej zadbać o środowisko naturalne” – stwierdził Sławomir Mazurek, Główny Ekolog Banku Ochrony Środowiska.

Czytaj także: BOŚ jeszcze bardziej zielony >>>

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na gruncie, dachu lub elewacji budynku umożliwia zamianę promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych (ogniw słonecznych, fotoogniw). Ogniwa te są produkowane z materiałów półprzewodnikowych, identycznych jak stosowane w mikroelektronice (np. krzem wysokiej czystości). Pojedyncze ogniwa, w których powstaje niewielkie napięcie, łączone są w zespoły zwane modułami lub panelami. Zestaw fotoogniw jest umieszczony pomiędzy warstwami folii oraz szybą ze szkła hartowanego. Całość jest hermetycznie laminowana i oprawiona sztywną, lekką ramą, zazwyczaj aluminiową, zapewniającą wytrzymałość mechaniczną modułów i ułatwiającą ich montaż.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska / BOŚ Bank