BOŚ wpłaci 9,98 mln zł dodatkowej składki na Fundusz Wsparcie Kredytobiorców

BOŚ wpłaci 9,98 mln zł dodatkowej składki na Fundusz Wsparcie Kredytobiorców
Fot. Materiały prasowe BOŚ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wysokość składki na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców przypadająca na Bank Ochrony Środowiska wynosi 9 98 mln zł, podał bank. Kwota dodatkowej składki obciąży wynik banku za III kwartał.

„Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że otrzymał pismo od Rady Funduszu Wsparcia Kredytobiorców informujące o wysokości dodatkowej składki na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Wysokość składki przypadającej na Bank Ochrony Środowiska wynosi 9 975 402,10 zł” – czytamy w komunikacie.

Wyniki za III kw. będą również obciążone kosztem wakacji kredytowych

Wcześniej bank informował, że wyniki za III kw. będą również obciążone kosztem tzw. wakacji kredytowych. W lipcu BOŚ szacował, że przy założeniu, że z wakacji skorzysta 80% uprawnionych, wynik finansowy banku w III kw. zostanie obniżony o 55 mln zł. Jak informował wówczas bank, w związku z obserwowanym wzrostem rynkowych stóp procentowych całkowity koszt wakacji kredytowych w wyniku przeszacowania stawek bazowych w umowach kredytowych do końca roku 2023 może zwiększyć się do 83 mln zł.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ.

Źródło: ISBnews