BOŚ Bank: decyzje RPP dotyczące stóp procentowych obniżą wynik odsetkowy banku o 48-63 mln zł w 2020 r.

BOŚ Bank: decyzje RPP dotyczące stóp procentowych obniżą wynik odsetkowy banku o 48-63 mln zł w 2020 r.
Logo Banku Ochrony Środowiska Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Decyzje Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o obniżkach stóp procentowych łącznie o 140 punktów bazowych (w przypadku głównej stopy referencyjnej) będą mieć negatywny wpływ na wynik odsetkowy banku w roku 2020 na poziomie od 48 do 63 mln zł, podał bank. Wpływ ten będzie się materializował stopniowo w kolejnych kwartałach.
Decyzje #RPP o obniżkach stóp procentowych będą mieć negatywny wpływ na wynik odsetkowy @BOS__Bank w 2020 r. na poziomie od 48 do 63 mln zł #BOSBank

„Ze względu na negatywny wpływ epidemii na aktywność gospodarczą w Polsce, bank spodziewa się pogorszenia sytuacji finansowej części klientów. Bank utworzy rezerwę na prognozowane pogorszenie jakości portfela kredytowego z powodu epidemii w kwocie nie niższej niż 11 mln zł. Rezerwa zostanie ujęta w sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020 roku” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: RPP zaskoczyła rynek kolejną obniżką stóp procentowych, są już bliskie >>>

Precyzyjne oszacowanie wpływu epidemii na sytuację finansową banku nie jest obecnie możliwe. Powyższe szacunki mogą ulec zmianie, zaznaczono.

Czytaj także: PKO BP: decyzje RPP i instytucji nadzoru obniżą zysk grupy o 850 – 900 mln zł w tym roku >>>

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A. Aktywa razem banku wyniosły 18,49 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews